top of page

Noventiq ve Makronet Birleşti!

Değerli Müşterilerimiz ve Kamuoyunun Dikkatine; 2000 yılından beri bilgi teknolojileri sektöründe hizmet veren ve Türkiye’nin en büyük Microsoft Bulut Servis Sağlayıcı iş ortaklarından Makronet’in, dijital dönüşüm ve siber güvenlik alanlarında global çözüm ve hizmet sağlayıcısı Noventiq tarafından satın alındığını bildirmekten büyük heyecan duyuyoruz!Hızlı bir büyüme için 15 yıl önce büyük hedeflerle Türkiye piyasasına giriş yapan Noventiq, bu pazardaki tecrübesini Makronet satın almasıyla geliştirmeyi hedeflemektedir. 2008 yılında faaliyetine başlayan Noventiq Türkiye ofisi, Genel Müdürü Erdal İpek yönetiminde, pek çok değişik coğrafyada ve geniş hizmet yelpazesinde edinilmiş uluslararası bilgi ve tecrübeleri sayesinde, alışılagelmiş çözüm ortaklığı anlayışını bir adım ileriye taşımayı amaçlamaktadır. Noventiq Türkiye; Adobe, Apple, Autodesk, Cisco, Dell, HP, Lenovo, Microsoft, Palo Alto, Vmware gibi Türkiye’de de faaliyet gösteren birçok BT devinin üst seviyede iş ortağı olmasına ek olarak, yüzlerce alanında uzman BT servis sağlayıcılarıyla birlikte çalışmaktadır. Noventiq Türkiye aynı zamanda farklı sektörlerde faaliyet gösteren ve dijital çağa hazırlanmak isteyen şirketlere; doğru dijital dönüşüm ve siber güvenlik çözümleriyle de yardımcı olmaktadır.

Bu satın alımla birlikte Noventiq’in dünyanın dört bir yanındaki müşterileri, Makronet’in 2022 yılında Microsoft tarafından ödüllendirilen kendi dijital çözüm platformu MyAdmin’den yararlanabilecek. Müşterilerin bulut varlıklarının yönetimini ve operasyonlarını basitleştiren ve optimize eden bu çözüm, müşterilerin ekosistemlerini dijital olarak dönüştürmek için Noventiq’in kendi çözümü ActivePlatform’u tamamlayan bir güç olacak.

Sırada ne var?

Makronet’in müşterilerine sunduğu desteğin kapsamı; Noventiq’in küresel konumu ve yüzlerce marka ortaklığıya sağlanan dijital dönüşüm ve siber güvenlik çözümleri ve sınıfının en iyisi yüzlerce BT tedarikçisinden oluşan hizmet portföyü sayesinde genişleyecektir:

  • Noventiq’in genişletilmiş hizmet portföyüne, özellikle Hindistan’daki Global Teslimat Merkezi (GDC), Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC), Microsoft Modern Workplace (MWP) teslimat merkezlerine erişim, Azure Expert Managed Services (MSP), Develonica (Center of Expertise for Custom Development and Digital Transformation), Umbrealla Infocare (AWS Premier Consulting Partner).

  • Genişletilmiş iş ortağı portföyü – Noventiq’in; Adobe, Apple, Autodesk, Cisco, Dell, HP, Lenovo, Microsoft, Palo Alto, Vmware vb. küresel iş ortağı ilişkilerini getirir.

  • Bir grup olarak Noventiq’in küresel desteğiyle müşterilere en iyi çözümleri ve deneyimi sunmaya aralıksız odaklanma sağlar.

Soru & Cevap

1. Noventiq neden Makronet’i satın aldı?

Noventiq ekibi, gerekli sinerjiye sahip mevcut işletmelerle ve seçeneklerle, ölçeklerini artırabileceği tüm cazip değerlerdeki satın alma fırsatlarını takip etmektedir. Bu satın alma, Makronet’in sunduğu çeşitli ürün ve servislere sahip portfolyosuyla Noventiq’i hem Türkiye’deki hem de önemli Orta Doğu bölgesindeki dijital dönüşüm servislerinin lideri pozisyonuna getirmiştir.

Bu anlaşma aynı zamanda halka arzda da belirtildiği gibi Noventiq’in üç-boyutlu büyüme stratejisindeki iki boyuta da katkı sağlamaktadır: Makronet’in kendi platformu MyAdmin ile coğrafi büyüme ve satış kanalları yeteneklerinin güçlendirilmesi. Bu platformun müşterilerin CSP varlıklarının yönetimini ve operasyonunu basitleştirmesi ve optimize etmesi, Noventiq’in kendi ActivePlatform’unu tamamlayarak, müşterilerin ekosisteminin dijital olarak dönüşümünü sağlayacaktır.

2. Her iki şirketteki mevcut müşteri taahhütleri nasıl etkilenecek?

Tüm taahhütler, satın alma anlaşmasından önceki gibi aynı şekilde devam edecek ve anlaşma tamamlandıktan sonra da taahhütlere sadık kalınacaktır.

3. Bu geçiş süreci Makronet’e ne gibi fırsatlar sunacak?

Noventiq’in küresel pozisyonu ve yüzlerce iş ortağından oluşan portfolyosu ile sahip olduğu daha geniş dijital dönüşüm ve siber güvenlik çözümleri sayesinde Makronet’in müşterilerine sunduğu destek kapsamı genişleyecektir. Bu gelişme, pazarda önemli derecede büyüme sağlamamıza yardımcı olurken aynı zamanda, Noventiq’in dünya çapındaki Microsoft ilişkileri ve küresel varlıkları sayesinde şirketimizi uluslararası pazarda da ileriye taşıyacaktır. Noventiq uygun gördüğü şekilde ve tarihte, yeni teklifler ve şirket fırsatları hakkında detaylı açıklama sunacaktır.

4. Makronet, Noventiq firmasına ne gibi avantajlar sağlayacak?

Noventiq, 22 yıllık bilgi teknolojileri ve bulut çözümleri deneyimi ve 1000’den fazla müşterisi olan, Türkiye’nin lider Microsoft Bulut Çözümleri sağlayıcısı Makronet ile güçlerini birleştirerek, Türkiye ve Orta Doğu pazarında Microsoft bulut teknolojileri alanında hızlı bir büyüme sağlamayı hedeflemektedir. Ayrıca, “Microsoft Modern Workplace for SMB Partner of the Year 2022” küresel ödülüne layık görülen, Türkiye’nin #1 numaralı dijital Microsoft bulut çözümleri platformu olan MyAdmin’den, Noventiq Türkiye müşterileri de faydalanabiliyor olacaktır. Böylece Noventiq, Türkiye ve Orta Doğu pazarında uçtan uca bir dijital dönüşüm sağlayıcı konumuna erişecektir.

5. Noventiq kimdir?

Noventiq, genel merkezi Londra’da bulunan ve Londra borsasında işlem gören, dijital dönüşüm ve siber güvenlik alanlarında lider bir global çözüm ve hizmet sağlayıcısıdır. 60’a yakın ülkede 5.700 çalışanı bulunan şirket, 75.000’den fazla müşterisi için dijital dönüşümü mümkün kılıyor, kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Bu satın alma, Noventiq’in Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgesindeki operasyonlarına önemli bir katkıyı temsil ederken, şirketin üç boyutlu büyüme stratejisini de destekliyor.

Sergey Chernovolenko – Global CEO at Noventiq: “Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda halka arzımızı açıkladığımızda, hissedarlarımıza, çalışanlarımıza, servis sağlayıcılarımıza ve müşterilerimize, Noventiq’i gelişmekte olan pazarlarda BT lideri olarak konumlandırmak için üç boyutlu büyüme stratejimize devam edeceğimize dair bir taahhütte bulunduk. Bu vaadin önemli bir parçası, muazzam bir potansiyel gördüğümüz Orta Doğu gibi bölgelere genişleme niyetimizdi. Makronet’in son 20 yılda Microsoft’un çözümlerini Türkiye pazarına sunma konusundaki olağanüstü uzmanlığını eklemek, Noventiq’in Türkiye’de dijital dönüşüm lideri olma ve küresel konumumuzu daha da güçlendirme hedefine büyük bir destek sağlıyor.”

Atul Ahuja – Senior Vice President, MEA & Asia: “İşletmeler, devlet kurumları, eğitim enstitüleri ve hatta tüm ülke; müşterilerinin, vatandaşlarının ve yeni neslin ihtiyaçları özelinde, deneyimlerini geliştirmek ve otomatikleştirmek için Dijital Dönüşüm ve Teknolojinin benimsenmesini hedefliyor. Noventiq olarak küresel uzmanlığımızla Türkiye’yi, müşterilerimize tüm hizmet ve çözümlerimizi tek bir hedefle “Yerel Sonuçlar” sunmak için stratejik bir pazar olarak görüyoruz. Bu stratejik yatırımla pazara bulut hizmeti, güvenlik çözümleri ve özelleştirilmiş hizmetler sunma konusunda benzersiz bir konuma sahibiz.”

Erdal İpek – Noventiq Turkey CEO: “Bu satın alma, Noventiq Türkiye ailesi için çok önemli bir mihenk taşıdır. Türkiye pazarına inanan ve 15 yıldır bu pazarda yatırımlarını sürekli arttırarak, müşterilerine Dijital Dönüşüm, Servis, Donanım ve Siber güvenlik ihtiyaçlarında hizmet veren bir firmayız. Bu önemli satın alma ile, ülkemizde ve bölgemizdeki birçok yeni büyüme fırsatlarını, yüksek müşteri memnuniyetine ve teknik uzmanlığa sahip Makronet ailesi ile güçlerimizi birleştirerek beraber yakalayacağız. Noventiq’in köklü ve güçlü global yetkinliklerini Makronet müşterilerine sunabilmek, onlara alanlarında farklılık yaratacak ve büyümelerini destekleyecek çözümleri sağlayabilmek için heyecanlı ve sabırsız olduğumuzu belirtmek isterim.”

Güçlü Tuğay, Makronet, Kurucu ve CEO: “Bu satın alma, şirketimizin geleceği için büyük bir adımı temsil ediyor: Pazarda son derece büyümemize yardımcı olmakla birlikte aynı zamanda Noventiq’in dünya çapındaki Microsoft ilişkileri ve küresel varlıkları sayesinde bizi küresel olarak destekleyecek. Noventiq’in ekibinin bir parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyız ve ülkedeki, MEA bölgesindeki ve ötesindeki işletmelere birinci sınıf BT çözümleri ve hizmetleri sunmaya devam etmek adına birlikte çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Bu mesajla ayrıca, tüm taahhütlerin satın alma sözleşmesi öncesindeki gibi kalacağını ve bunlara saygı duyulacağını temin etmek istiyoruz.

Kilit yönetim kadrosu olarak Güçlü Tuğay (CEO ve Kurucu), Özgür Özgüngör (CTO) ve Özge Tuğay (COO) Makronet’te hizmet vermeye devam edecek, ve tüm Makronet ekibi şirketin pazar konumunu güçlendirmeye ve iş büyümesini hızlandırmaya devam edecektir.

Noventiq hakkında daha fazla ayrıntıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://noventiq.com/about

Noventiq hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz lütfen Sinem.Kutlu@noventiq.com ile iletişime geçiniz.

Makronet’e güvendiğiniz için teşekkür ederiz, Noventiq ekibinin yanında tüm imkanlarımız ve heyecanımızla sizlere hizmet vermeye gururla devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Makronet Bilgi Teknolojileri www.makronet.com | www.noventiq.com

208 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page