top of page
Resmi Olmayan Toplantı

Hizmetlerimiz | Microsoft Lisans Danışmanlığı

Microsoft Lisans Danışmanlığımız ile firmanızın yazılım varlık yönetimi, güvenlik ve lisans ihtiyaçlarını tamamlamak için yanınızdayız!

Makronet olarak firmanızın tüm danışmanlık ihtiyaçlarına yönelik uçtan uca çözümler sunuyoruz.

Konusunda uzman teknik ekibimizin sağladığı teknik danışmanlık hizmetleriyle birlikte sizlere, Microsoft Lisans Danışmanlığı hizmetini de sağlamaktayız. Lisanslama danışmanlığı kapsamında firmanızın yazılım varlık envanterini çıkartarak ve güvenlik durumunuzu analiz ederek, alt yapınızı gözden geçiriyoruz. Ardından, ihtiyaçlarınızı belirleyerek yeni nesil çözümlerimiz hakkında sizleri bilgilendiriyoruz.

SAM Yazılım Envanter Yönetimi Danışmanlığı
ms-sam.png

Yazılım Envanter Yönetimi, SAM, firmanızın lisans satın alma gereksinimlerinin detaylı bir şekilde analiz edilmesi ve bu ihtiyaçların firmanıza en uygun şekilde karşılanmasıdır. SAM Danışmanlık hizmetimiz ile BT süreçlerinizi otomatikleştirerek yazılım ve kaynaklarınızı optimize edebilirsiniz. Kapsamlı ve düzenli bir lisans sistemi ile firmanızın hangi varlıklara sahip olduğunu öğrenebilir daha hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir şekilde işlerinizi yürütebilirsiniz. SAM danışmanlık hizmetimiz ile yazılımlarınızı kontrol edebilir, maliyet, tasarruf avantajlarından faydalanabilirsiniz. Microsoft SAM envanter çalışmaları kapsamında tüm lisanslarınızın düzenlenmesini yaparak, yazılım yaşam döngüsünün tüm aşamalarında standartlar ve ilkeler oluşturarak varlıklarınızın yönetimini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, senelik yapacağımız kontroller ile yazılım varlıklarınızı daima güncel tutuyoruz.

Güvenlik Değerlendirme Danışmanlığı

Güvenlik Değerlendirme Danışmanlığı, Security Assesment, firmanızın sahip olduğu güvenlik altyapısının uçtan uca incelenmesi ve analiz edilmesiyle elde edilen raporlar aracılığıyla firmanıza, mevcut güvenlik sistemini güçlendirmek için öneriler sunan ücretsiz bir hizmettir. Talebiniz doğrultusunda yerinde veya uzaktan gerçekleştireceğimiz Security Assesment sayesinde firmanızın tüm güvenlik ihtiyaçlarını ortaya çıkartıyoruz. Böylece, bu çalışma sonunda da güvenlik önlemlerinizi güçlendiriyorsunuz.

Ücretsiz Security Assesment fırsatından faydalanabilmeniz için firmanızın çalışan sayısı itibariyle Corp Account (CA) segmentinde olması ve firmanızda hali hazırda Microsoft 365 kullanımı olması gerekmektedir. Office 365 ATP, Azure Active Directory Identity Protection ve Cloud App Security güvenlik servisleri ile BT ortamınızın temel güvenlik gereksinimlerini analiz ediyoruz. Yaklaşık 3 haftalık taramanın sonunda, analiz boyunca kullanılan her güvenlik servisinden birer rapor alıyoruz. Kötü amaçlı yazılım içeren maillerden kaç tanesi güvenlik duvarınızdan geçti, hangi aksiyonları alırsanız daha fazla koruma sağlarsınız veya kullanıcıların güvenlik analizleri ve kullanıcların yapmış olduğu normal olmayan durumları raporlayarak bunları firmanıza özel hazırladığımız sunumla, tavsiye ve önerilerimizi de ekleyerek sizlerle paylaşıyoruz.

Çözüm Değerlendirme Danışmanlığı

Çözüm Değerlendirme Danışmanlığı, Solution Assesment, firmanızın tüm altyapısının baştan sonra detaylı bir şekilde taranması ve optimizasyon önerilerinin sunulmasıdır, bir diğer deyişle Altyapı Çalışması'dır. Bu danışmanlık kapsamında öncelikle firmanızda genel bir altyapı incelemesi gerçekleştirilerek, sahip olduğunuz tüm kaynaklar değerlendirilir ve BT varlığınızın büyüklüğü hesaplanır. Firmanız özelinde, özel araçlar aracılığıyla yaklaşık 3 – 4 haftalık bir tarama gerçekleştirilir. Bu taramanın sonucunda altyapı değerlemesi gerçekleşmiş olur ve teknik çıktılarla detaylı bir rapor hazırlanır. Bu raporda mevcut sisteminizin yeni nesil çözümlere geçiş senaryoları ve maliyet avantajları üzerinde çalışılır. Özellikle mevcut sisteminde değişiklikler yapmak isteyen, yeni nesil çözümlere gelmeyi düşünen işletmeler için oldukça verimli olacak ve büyük resmi görmelerini sağlayacaktır.

Microsoft Lisans Danışmanlığı ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page