top of page

Yeni Microsoft Edge ile Tanışın!

Güncelleme tarihi: 18 May 2023

Yeni Yıl, Yeni Tarayıcı, Yeni Microsoft Edge! Dünyanın en değerli ilk 3 şirketlerinden biri olan Microsoft’un uzun yıllar boyunca neden aşağıdaki gibi karikatürlere malzeme olduğunu eminim düşünmüşsünüzdür.


Microsoft Azure

Ancak görünen o ki, Microsoft’un başka planları vardı. Dijital dönüşümü bir yapıtaşı olarak benimsemiş teknoloji devi bir firmanın, sitem edilen problemlere kayıtsız kalmayacağı belliydi. O zaman müjdemizi verelim: Microsoft Edge küllerinden doğuyor!


Chromium tabanıyla tasarlanan ve herkes için yüksek uyumluluğun ve performansın hedeflendiği yeni tarayıcısının çalışmalarına odaklanan Microsoft, geçtiğimiz yılda duyurusunu gerçekleştirdiği Microsoft Edge’e 2020 itibariyle hayat verdi. Ignıte 2019’da ilk gösterimi gerçekleştirilen Microsoft Edge için çalışanların, çalışırken öğrendiği ve eğlenebildiği bir platform olması hedeflenmiş, “Microsoft Edge ile Bing bir araya gelecek, ve firmalar için tarayıcı ve arama motoru bir arada olacak,” sözleriyle de altı çizilmişti. O zaman Microsoft Edge için bir hoşgeldin alalım!


Microsoft Edge ile Neler Değişecek?

15 Ocak’ta kullanıma hazır hale getirilen Microsoft Edge, pek çok yeni güncellemeyle aramıza katılarak şimdiden mekanın sahibi olmaya aday gösterildi!


Daha fazla üretkenlik, daha fazla gizlilik ve daha fazla değer algısıyla piyasaya sürülen Edge, dünya standartlarında bir hizmete sahip. Bununla beraber, sıradan bir arama sayfasından ziyade kendinizin tasarlayabileceği bir arayüz imkanı da sunuyor.


Peki, hepsi bu kadar mı? Hayır; bu anı uzun zamandır bekleyen Microsoft, mükemmellik ve performans elementlerini bir araya getirerek birbirinden değerli daha pek çok güncellemeleri de beraberinde getiriyor. Gelin birkaçını beraber inceleyelim:


Chromium Altyapısı: Google Chrome ve Opera gibi Chromium alt yapısı üzerinde çalışarak, üstün performans ve web uyumluluğu ile donatıldı. Böylece hız, sizin için bir sorun olmaktan artık çıkıyor.


Bing Arama Entegrasyonu: Firmanız içerisindeki bilgiye artık daha hızlı ulaşabileceksiniz. Arama çubuğuna sorguladığınız içerik ile ilgili birkaç kelime yazın ve dilediğiniz sayfaya veya dosyaya anında ulaşın.


Güvenlik Önlemleri: Verilerinize kimlerin erişebileceğini ve nelerin paylaşılabileceğini kontrol edebileceksiniz. Ayrıca, yeni InPrivate özelliği ile aramalarınız sizin üzerinize kaydedilmiyor ve bilgileriniz size özel kalıyor.


Collections: Bu özellik sayesinde, aramalarınızda karşınıza çıkan içerikleri kaydedebilir, Excel ve Word’e aktarımını gerçekleştirerek Office araçlarının gücü ile analizlerinizi daha hızlı ve kolay yapabilirsiniz.


Çoklu Destek Deneyimi: Windows ve macOS’da 90’dan fazla dil desteği ile sürüme girerken, aynı zamanda Android ve iOS cihazlarda da destek vererek sizlere uçtan uca kesintisiz bir deneyim yaşatıyor.


Yıl içerisinde gönderdiği güçlü güncellemeleriyle işini kusursuzca tasarlayan Microsoft, yeni tarayıcısını indirmeniz için iki opsiyon sunuyor: isterseniz hemen aşağıdaki linke tıklayarak bugün indirebilirsiniz, ya da Windows Update ile bilgisayarınıza otomatik olarak gelmesini bekleyebilirsiniz. Sizlere bu konuda yardımcı olmamızı isterseniz, bize her zaman ulaşabilirsiniz.Sanıyoruz ki, en başta belirttiğimiz karikatür artık böyle olacak:


Mert Tüfekçioğlu Marketing Specialist https://www.linkedin.com/in/merttufekcioglu/

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page