top of page

MyAdmin Üzerine Sohbet

Bugün size göz önünde olmayan, doğrudan mutfağın içerisinden ulaşıyoruz. Çok değerli MyAdmin Ürün Müdürü Nihan Yazgan ve Müşteri Başarı Yöneticimiz Göktuğ Yıldırım ile MyAdmin üzerine sohbet ettik ve bu yolculuğu sizlere de aktarmak istedik.Bugün, yerli ve yabancı girişimcilerin, Türkiye’nin teknoloji geliştirme kapasitesine katkıda bulunabilmesi amacıyla kurulmuş bir teknoloji geliştirme bölgesi olan Teknopark İstanbul’dayız. Geçtiğimiz yılın Nisan ayında, yeni göz bebeğimiz MyAdmin’in ikinci sürümüyle, Bilgi Teknolojileri yöneticilerinin iş süreçlerini pandemi içerisinde çok daha kolaylaştırdık ve çalışırken kazanmalarına fırsat sağladık.

Her bir ürünün veya servisin piyasaya sürüldükten sonraki macerası, hep göz önündedir. Bugün size göz önünde olmayan, doğrudan mutfağın içerisinden ulaşıyoruz. Çok değerli MyAdmin Ürün Müdürü Nihan Yazgan ve Müşteri Başarı Yöneticimiz Göktuğ Yıldırım ile MyAdmin üzerine sohbet ettik ve bu yolculuğu sizlere de aktarmak istedik.


“Makronet tarihini MyAdmin’den önce ve sonra olarak da ayırabiliriz çünkü artık tam anlamıyla müşterilerimizin yanındaki varlığımızı daha somut olarak hissettirebiliyoruz.”


İdil: Sevgili Nihan ve Göktuğ, sizi yakından tanıtmayı çok isteriz.

Nihan: Merhaba, Makronet’te MyAdmin Ürün Yöneticisi olarak çalışıyorum. Burada Makronet’in gözbebeği olan çözümümüz MyAdmin’in uçtan uca ürün ihtiyaçlarını belirlemek ve diğer departmanlar ile organize ilerleyerek ürün özelinde yapılacak geliştirmelerde aynı paydada olunmasını sağlamak üzere çalışıyorum diyebilirim kısaca. MyAdmin mutfağının aşçılarından biriyim denebilir

Göktuğ: Makronet’te Müşteri Deneyimi Yöneticisi olarak görev alıyorum. MyAdmin tarafında müşteri memnuniyeti ve platform ile müşterilerin yaşam döngüleri içinde maksimum verimi alması için gerekli desteği sağlıyorum. MyAdmin özelinde daha çok müşterinin sesi oluyor ve tüm geri dönüşleri koordine ederek departmanlar ile paylaşıyorum. İ: MyAdmin değerli müşterilerimiz ve Makronet için tam olarak ne ifade ediyor?

N: MyAdmin, dijital bir platformun ötesinde yenilikçi bir çözümdür. Odak noktası özellikle BT yöneticileri için fayda sağlayan fakat bu hedef kitleyle sınırlı olmayan, verimlilik artırmaya odaklanan, bilgi bankasından, destek merkezine kadar birçok hizmeti barındıran ve bunları yaparken işlem yaptıkça para puan kazandıran Türkiye’nin ilk ve tek B2B Bulut Çözümü Platformu’dur. Bu ilke sahip olmak bizim için çok değerli çünkü Makronet olarak duruşumuz, sürdürülebilir müşteri memnuniyetini sağlamaktır. En yeni memnuniyet anketlerine ve diğer geri dönüşlerine bakarsak, Makronet tarihini MyAdmin’den önce ve sonra olarak da ayırabiliriz çünkü artık tam anlamıyla müşterilerimizin yanındaki varlığımızı daha somut olarak hissettirebiliyoruz. Bu da bizim için büyük bir motivasyon kaynağı.

G: MyAdmin’i kullanıcıların gözünden değerlendirmek gerekirse, hızlı ve aktif iş yüklerini çözebilecekleri bir bütün olarak tanımlanabilir. Bu bütünden kastım, BT yöneticileriyle sınırlı kalmayan, tüm organizasyondaki iş yüklerine ve sorumluluklara dokunan ve iyileştiren, holistik bir bakış açısıyla hayata geçirilen Myadmin’in bütünlüğüdür. Günün sonunda IK departmanı aracılığıyla yöneticiler eğitimlerini organize edebiliyor, BT departmanı lisanslama, faturalama, raporlama ve daha pek çok faaliyetleri kolaylıkla tamamlayabiliyor, tüm bunlar olurken de para puan kazanarak işlerine keyif katıyorlar. Nihan’ın da dediği gibi sürdürülebilir müşteri memnuniyetini bu şekilde koruyabiliyoruz. İnsanın BT Yöneticisi olası gelmiyor değil

İ: Sürdürülebilir müşteri memnuniyeti dediniz. Son dönemlerin en önemli konu başlıklarından “sürdürülebilirlik” kavramı MyAdmin için ne anlama geliyor?

N: Çok güzel bir soru. Sürdürülebilirlik zamanın getirdiği ihtiyaçlara karşılık da verebilmek aslında. Bu gözle bakarsak MyAdmin için sürdürülebilirlik demek müşterilerine yönelik tutarlı, yüksek kaliteli, öngörülebilir hizmet veya çözümler sunmaktır. En son teknolojilerden yararlanarak herkese katkıda bulunmak ve güçlü büyüme yoluyla iş liderliği ve başarı sağlayan çözüm platformu olarak var olmaktır.

G: Sürdürülebilirlik aslında Müşteri Deneyimi Yöneticisi olarak sorumluluklarım arasında birinci sıraya yerleşiyor; sürdürülebilir müşteri memnuniyeti, bilgiye ulaşılabilirlik, ürün ve servislerini avantajlarına optimum erişilebilirlik ve dahası. Microsoft ürün ailesi ile her alandaki sürdürülebilirlik hedeflerimizi gerçekleştirebiliyorken, MyAdmin ile bu süreçler daha hızlı ve kolay oldu.

“Keyifle yapılmış olan her iş için kazanılan başarı daha anlamlıdır.”

İ: MyAdmin’i ilk kez müşterilerimize anlatırken, “oyun değiştirici” etkiyi nasıl yakalıyorsunuz?

N: Sadece bir özelliği ile değil bütün olarak bakıyorum. Müşterilerimize de anlatırken tek bir özelliğinden ziyade bütünüyle resmi görmesini istiyoruz çünkü her bir özelliği hem fayda sağlıyor hem de özgün. Lisans yönetiminden destek merkezine, bilgi bankasından özel kampanyalara ve para puan kazandırırken verimliliği artıracak çözümler sunmasına kadar her bir kırılımı, oyun değiştirici etkiyi yakalıyor.

G: Pandemi ile gelen hibrit çalışma şekli, aynı zamanda hibrit iş modellerini de doğurdu: Manuel olan süreçlerin otomize edilmesi ama yine de hakimiyetin yitirilmemesi de denebilir. Bu noktada MyAdmin, BT yöneticilerine hem istedikleri esneklikleri sunuyor (dilediğin zaman lisans ekleme – çıkarma gibi) hem de tüm bu süreçleri tek tıkla otomatikleştiriyorlar. Oyun değiştirici etki bu şekilde 3-0 önde başlıyor.

İ: MyAdmin’de üzerinde çalışılan yeni geliştirmeler var mı? Varsa ipucu alabilir miyiz?

N: Güvenlik alanında BT yöneticilerinin en çok ziyaret edeceği bir bilgi bankası, ve içerisinde akademi bölümümüz var. Şahane hizmetler bizi bekliyor. Ayrıca “adoption” dediğimiz yaygınlaştıma ve sahiplendirme için firmalara ait “özel dikim” atölyelerimizi de geliştirmeye devam ediyoruz. Bunu yaparken tabi son teknolojileri takip ederek, daha kullanıcı dostu bir arayüz yapmayı da hedefliyoruz.

G: Güvenlik tarafında gelecek yeni modüller, veri koruma gerekliliği için ilgili aksiyonların alınması noktasında her zaman size rehberlik edecektir. Bu modülleri ise yine çok değerli müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler aracılığıyla geliştirdik ve dünyanın en çok tercih edilen firmalarıyla iş birlikleri kurduk, çok yakından sizlere de tanıtacağız.

İ: Son bir sorum olacak, hep sormak istemişimdir: MyAdmin’i güzellik yarışmasına girse, dünyaya mesajı ne olurdu?

N: Hahaha bu soruya çok güldüm. Dünyaya mesajı “sevgiyle işinizi büyütün” olurdu: Operasyonel iş yüklerinden arınmanın mümkün olduğu, onunla bir tıkla işlemlerinizi halledebileceğinizi ve kahvenizi keyifle yudumlayabileceğinizi söylerdi.

G: Keyifli bir soru olmuş İdil. MyAdmin sahneye kesinlikle bulut iş yüklerinizi sırtlayan kıyafetiyle çıkar, hızlı ve güvenilir adımlar ile sahneyi ortalar ve derdi ki “Keyifle yapılmış olan her iş için kazanılan başarı daha anlamlıdır!”

Bu röportajı yapmak çok keyifliydi, umarız aynı keyfi siz değerli okurlarımıza da ulaştırabilmişizdir. MyAdmin’i incelemek için websitemizi ziyaret edebilir ve ürünümüz hakkında herhangi bir sorunuz için bizlere her zaman ulaşabilirsiniz. Yeni blog yazılarımızı takip etmeyi unutmayın!

İdil Biliközen Digital Operations Specialist https://www.linkedin.com/in/idilbilikozen/

6 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page