top of page
sinpas2.jpg

Ana Sayfa  /  Hakkımızda  /  Başarı Hikayeleri  /  Sinpaş Başarı Hikayesi

Sinpaş Holding, MyAdmin ile Lisanslama maliyetlerini %12 düşürdü, finansal operasyonlarda ise büyük maliyet ve zaman tasarrufu etti.

Kullanılmayan lisansları saniyeler içerisinde iade ederek %12 maliyet optimizasyonu elde eden Sinpaş Holding, hem firmalarının hem de tüm paydaşlarının güvenliğini de MyAdmin sayesinde daha etkin bir şekilde gözetti.

sinpas.png

1974 yılında kurulan ve Türkiye’nin en büyük ve köklü şirketlerinden biri olan Sinpaş Holding, MyAdmin sayesinde lisanslama ve finansal operasyonlarında büyük bir maliyet ve zaman tasarrufu elde etti. Kullanılmayan lisansları saniyeler içerisinde iade ederek %12 maliyet optimizasyonu elde eden Sinpaş Holding, hem firmalarının hem de tüm paydaşlarının güvenliğini de MyAdmin sayesinde daha etkin bir şekilde gözettiğinin altını çizdi.

Maliyet optimizasyonu elde edildi.

Sinpaş Holding Bilgi Teknolojileri Uzmanı Ömer Demir, gerçekleştirdiğimiz Microsoft Teams röportajında Pazarlama Yöneticimiz Mert Tüfekçioğlu’nun sorularını yanıtladı. Çok uzun yıllardır bulut teknolojilerini aktif bir şekilde kullanan Sinpaş Holding, 10’dan fazla alt firmalarında yaşadıkları en büyük operasyonel zorluğun faturaların tek tek şirketlere ve diğer bölgelere göre ayrılması olduğunu belirtti.
 

Öte yandan, dinamik bir yapıda oldukları için lisanslama operasyonlarının maliyetlerini şu şekilde ifade etti: “Holding bünyesinde çalışan 300’e yakın kullanıcımız var. Dinamik ve sirkülasyonu yüksek bir şirket olarak kendimizi garanti altına almak adına gereğinden fazla lisans satın alıp havuzda tutuyorduk. Tabi ki bu bize ciddi bir maddi ağırlık oluşturuyordu. Her bir kişi için tek tek lisans istemek, bu lisansları daha sonra kapattırmak ise başlı başına bir operasyonel zorluktu açıkçası.”

Sinpaş Holding ile MyAdmin Röportajı

Daha çevik bir operasyon kazanıldı.

MyAdmin kullanıcıları Office Abonelikleri sayesinde Microsoft 365 ve Azure aboneliklerini kontrol edebiliyor, lisans ekleme – çıkarma gerçekleştirebilirken, faturalarını da belirledikleri kategorilere göre ayırabiliyorlar. Bu servisi çok etkin bir şekilde kullanan Sinpaş Holding, çok büyük bir maliyet ve zaman tasarrufuyla birlikte operasyonel süreçlerini daha çevik hale getirdi.

Fatura ayırma hizmetinden en çok memnun olduğunu belirten Demir: “Gerçekten günlerimizi harcadığımız fatura ayırma işlerini, kelimenin tam anlamıyla dakikalara indirdik ve bunun bize kazandırdığı operasyonel hızı ve maliyet avantajını tahmin bile edemezsiniz. Bu iş için sadece biz içeride elemanlar çalıştırıyorduk, şimdi o kişiler de çok daha doğru alanlarda çalışıyorlar kurumumuzda,” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Lisanslama maliyeti %12 düştü.

İhtiyacınız kadar satın aldığınız ve paketinize göre uygun koşullarda lisans iadesi gerçekleştirdiğiniz bir platform olan MyAdmin, Sinpaş Holding’in lisanslama operasyonlarını hızlandırdığı gibi maliyetlerini de düşürdü.

İlk ürün tanıtımında “işte bu” tepkisiyle heyecanlandığını dile getiren Demir, lisanslama maliyetleri için şu ifadeleri kullandı: “İhtiyacımız olan lisansı satın alıyoruz ve gerekirse anlık olarak yeniden ekleyebiliyoruz, bunun da elimizi ne kadar güçlendirdiğini söylemek istiyorum. Gereksiz bir maddi yükü tamamiyle ortadan kaldırdı, gereksiz bir mail trafiğini durdurdu, işte lisans ekler misiniz çıkarır mısınız vb. gibi. Bu alanın tanıtımı yapılınca gerçekten işte bu dediğimi net hatırlıyorum.”

bottom of page