top of page
galata.jpg

Ana Sayfa  /  Hakkımızda  /  Başarı Hikayeleri  /  Galata Taşımacılık Başarı Hikayesi

Galata Taşımacılık, MyAdmin ile Güvenlik açıklarının önüne geçti. Microsoft güvenlik skorunu iyileştirirken aynı zamanda anlaşmaları da tam dijital hale getirdi.

Galata Taşımacılık, MyAdmin sayesinde kullandıkları Microsoft 365 ve Azure aboneliklerini çok kolay bir şekilde yürütürken, aynı zamanda atölye çalışmaları ile yeni ürünleri ve servisleri de artık yakından deneyimleyebiliyor.

galata.png

25 yıllık uluslararası taşımacılık ve lojistik şirketi olan Galata Taşımacılık, dijital dönüşüm süreçlerini MyAdmin ile bir adım ileriye taşıyor. MyAdmin sayesinde kullandıkları Microsoft 365 ve Azure aboneliklerini çok kolay bir şekilde yürütürken, aynı zamanda Microsoft atölye çalışmaları ile yeni ürünleri ve servisleri de yakından deneyimleyebiliyorlar. Microsoft Güvenlik Skoru’nu geliştirmek ve kurumsal siber güvenlik farkındalığını artırmak adına MyAdmin üzerinden önemli işlemleri gerçekleştiriyorlar.

Güvenlik açıklarının önüne geçildi.

Galata Taşımacılık Bilgi Sistemleri Müdürü Murat Kürtün, gerçekleştirdiğimiz Microsoft Teams röportajında Pazarlama Yöneticimiz Mert Tüfekçioğlu’nun sorularını yanıtladı. Çok uzun yıllardır bulut teknolojilerini aktif bir şekilde kullanan Galata Taşımacılık, Microsoft 365 ve Azure tarafındaki servisleri ne kadar etkin kullandıklarını daha önce bilemediklerini belirtti: “Microsoft’un sahip olduğu derya deniz bir ürün havuzu var. Kendi kendimize acaba doğru paketi mi kullanıyoruz diye sormakla beraber var olan hizmetlerimize doğru adapte olduğumuzdan da kimi zaman emin olamıyorduk,” diyen Kürtün, güvenliğe verdikleri önemi de şu sözlerle ifade etti: “Özellikle güvenlik tarafı bizim için çok önemli. Bu yıl ortamımızın güvenliğini yükseltmek yönünde yatırımlar yapacağız. Uluslararası taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren bir firma olarak uluslararası regulasyonlara uyum konusunda da ciddi anlamda çalışmamız gerekiyor.”

Galata Taşımacılık ile MyAdmin Röportajı

Regulasyonlara tam uyumlu noktaya gelindi.

MyAdmin kullanıcıları Adaptasyon Merkezi sayesinde Microsoft tarafından sunulan workshopları inceleyebiliyor, katılabiliyor ve tüm bu sürecin çıktılarını da tüm şeffaflığıyla inceleyebiliyorlar. Murat Kürtün, Adaptasyon Merkezi sayesinde Microsoft ürün ve servislerini yakından deneyimlediklerini ve bu atölye çıktıları olarak regulasyon uyumluluklarını da yerine getirdiklerini belirtti.
 

Bulutla Kazan sayesinde daha güçlü güvenlik servisleri içeren üst paketlere “Yükselt Kazan” kampanyası ile geçtiğini ve siber güvenlik açıklarını bu şekilde kapamayı hedeflediğini belirten Kürtün, “Üst pakete geçerek elde ettiğimiz para puanın bir kısmını fatura indirimi olarak kullandık. Bir kısmını yeni ürünleri satın almak için bütçeledik. Ve tabi yine MyAdmin’in en iç ısıtan yönlerinden biri olan sivil toplum kuruluşları ile olan işbirliği. Buraya da bir kısmını bağışladık. Her anlamda herkes için verimli ve keyifli bir süreçti,” sözleriyle MyAdmin’in bir dijital platformdan çok daha fazlası olduğunu vurguladı.

Microsoft Güvenlik Skoru iyileştirildi ve anlaşmalar tam dijital oldu.

Galata Taşımacılık’ın Adaptasyon Merkezi sayesinde atölye çalışmalarına katılıp eğitimlerden faydalanmanın, ve kampanyalara katılarak para puan kazanmanın, bu para puanları fatura indirimi, yeni paket bütçelemesi veya bağış olarak değerlendirmenin yanı sıra Güvenlik Merkezi’ne olan ilgileri de bir hayli büyük.

Güvenlik Merkezi sayesinde Microsoft Güvenlik Skoru’nu kolaylıkla takip edebilen Kürtün, bu sürecin oyunlaştırılmasını çok keyifli bulduğunu da ekledi: “Microsoft Secure Score’umuzu takip edebilmek, geliştirebilmek, siber güvenlik farkındalığımızı ve duruşumuzu artırıp güçlendirmek ve bu süreci oyunlaştırmak gerçekten işimizi keyifle yapmayı teşvik ediyor. Aslında gözden kaçırdığımız Secure Score iyileştirmelerini oyunlaştırmalar sayesinde farkına vardık.”

Son olarak, Microsoft tarafında güncellenen anlaşmaları yakından takip etmek de her iki firma için son derece kritik bir operasyon. MCA anlaşmalarının tam dijital olmasından memnuniyet duyduğunu belirten Kürtün, “ Biz MyAdmin sayesinde bu anlaşmaları, hem Microsoft hem Makronet ile olan anlaşmalarımızı dijital ortamdan takip edebiliyoruz. Bu bizim için çok önemli. Sonuçta biz de yönetime bu sözleşmeleri ve içeriklerini çok daha rahat bir şekilde verebiliyoruz,” sözleriyle platformun MCA uyumluluğuna da dikkat çekti.

bottom of page