top of page

Kullanım Koşulları


ŞART SÖZLEŞMESİ

Bu Kullanım Koşulları www.makronet.com internet sitesine, sosyal medya kanallarına, mobil internet sitesine, mobil uygulamasına veya diğer bağlantılı mecralara erişiminiz ve kullanımınız konusunda kişisel veya kurumsal fark etmeksizin siz ve Makronet Bilgi Teknolojileri arasında yasal bir sözleşme oluşturur. Site, şu ürünler ve/veya hizmetler için çevrimiçi bir pazar alanı sağlar: Makronet, Microsoft CSP müşterileri için "Secure Score" değelendirmesi ve oyunlaştırma özellikleriyle bulut lisanslama işlemlerini basitleştirmek ve güvenliği artırmak için bir self servis portalı sağlar (“Market Teklifleri”). Siteyi Market Teklifleri’nin alım ve satım işlemleri için güvenilir hale getirmek adına, tüm kullanıcıların Kullanım Şartlarını kabul etmesi gerekmektedir. Siteye veya Market Teklifleri’ne erişim yaptığınızda, Kullanım Koşulları’nı okumuş, anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. BU KULLANIM KOŞULLARININ TÜMÜNÜ KABUL ETMİYORSANIZ, SİTE VE/VEYA MARKET TEKLİFLERİ’Nİ KULLANMANIZ AÇIKÇA YASAKLANIR VE KULLANIMI HEMEN DURDURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Sitede zaman zaman yayınlanabilecek ek şartlar ve koşullar veya belgeler, burada açıkça referans olarak dahil edilmiştir. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bu Kullanım Koşulları’nda herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle değişiklik yapma hakkını saklı tutarız. Bu Kullanım Koşulları’nın "Son güncelleme" tarihini güncel tutarak herhangi bir değişiklik hakkında sizi haberdar edeceğiz ve siz de bu gibi değişikliklerle ilgili özel bildirim alma hakkından feragat etmiş olursunuz. Güncellemelerden haberdar olmak için bu Kullanım Koşulları’nı belirli zamanlarda gözden geçirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Söz konusu revize Kullanım Koşullarının yayınlandığı tarihten sonra Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde, revize edilmiş Kullanım Koşulları’ndaki değişikliklere tabi olacaksınız ve bu değişikliklerden haberdar ve onları kabul etmiş sayılacaksınız. Sitede sağlanan bilgiler, dağıtımının veya kullanımının yasalara veya düzenlemelere aykırı olacağı veya bizi bu yargı yetkisi veya ülkede herhangi bir kayıt şartına tabi tutacak herhangi bir yargı veya ülke içerisindeki bir kişi veya kuruluşa dağıtılması veya onlar tarafından kullanılması amaçlanmamıştır. Buna göre, Siteye başka konumlardan erişmeyi seçen kişiler bunu kendi inisiyatifleriyle yaparlar ve yerel kanunların geçerli olduğu durumlarda ve ölçülerde kanunlara uymaktan münhasıran sorumludurlar.

Bu Site, en az 18 yaşında olan kullanıcılara yöneliktir. 18 yaşın altındaki kişilerin Siteyi kullanmasına veya siteye kaydolmasına veya Market Teklifleri’ni kullanmasına izin verilmez.

 

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Aksi belirtilmedikçe, Site ve Market Teklifleri bizim mülkiyetimizdedir ve Sitedeki tüm kaynak kodları, veritabanları, işlevsellikler, yazılımlar, web sitesi tasarımları, sesler, videolar, metinler, fotoğraf ve grafikler (bütün olarak, “İçerikler”) ve burada yer alan ticari markalar, hizmet markaları ve logolar (“Markalar”) bize aittir veya bizim tarafımızdan kontrol edilir veya bize lisanslanır ve Amerika Birleşik Devletleri'nin, yabancı mahkemelerin ve uluslararası sözleşmelerin telif hakkı ve ticari marka yasaları ve diğer çeşitli fikri mülkiyet hakları ve haksız rekabet yasaları tarafından korunur. Sitede “AS IS” ismiyle bulunan tüm İçerikler ve Markalar sadece sizin bilginiz ve kişisel kullanımınız içindir. Bu Kullanım Koşulları’nda açıkça belirtilenler dışında, Sitenin veya Market Teklifleri’nin hiçbir kısmı

ve hiçbir İçerik veya Marka kopyalanamaz, çoğaltılamaz, birleştirilemez, yeniden yayınlanamaz, yüklenemez, yayınlanamaz, herkese açık olarak görüntülenemez, kodlanamaz, çevrilemez, iletilemez, dağıtılamaz, satılamaz; aksi, önceden açık yazılı iznimiz olmadan herhangi bir ticari amaç için lisanslanmış veya başka bir şekilde istismar edildiği anlamına gelir.

 

Siteyi kullanmaya uygun olmanız koşuluyla, Siteye erişmeniz ve Siteyi kullanmanız ve uygun şekilde erişim kazandığınız İçerikler’in herhangi bir bölümünün bir kopyasını yalnızca kişisel, ticari olmayan amaçlarla indirmeniz veya yazdırmanız için size sınırlı bir lisans verilir. Sitede, İçerikler’in Markalar’ın size açıkça verilmeyen tüm haklarını saklı tutuyoruz.

 

KULLANICI İBRAZI

Siteyi veya Market Teklifleri’ni kullanarak şunları beyan ve garanti edersiniz: (1) tüm kayıt bilginizi kesinlikle doğru, tutarlı, güncel ve eksiksiz girecek; (2) bu bilgilerin doğruluğunu koruyacak ve gerektiği zaman bu bilgileri güncelleyecek; (3) hukuki ehliyete sahip olacak ve bu Kullanım Koşulları’na uymayı kabul etmiş olacak; (4) ikamet ettiğiniz bölgede yasal olarak reşit olacak; (5) bot, kod gibi insan dışı yollarla Siteye veya Market Teklifleri’ne erişmeyecek; (6) Siteyi yasa dışı veya yetkisiz amaçlar için kullanmayacak; ve (7) Siteyi ve Market Teklifleri’ni kullanırken, geçerli herhangi bir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmeyeceksiniz. Doğru olmayan, yanlış, güncel olmayan veya eksik herhangi bir bilgi verirseniz, hesabınızı askıya alma veya feshetme ve Sitenin (veya Sitenin herhangi bir bölümünün) mevcut veya gelecekteki tüm kullanımlarınızı reddetme hakkımız vardır.

 

Siteyi veya Market Teklifleri’ni yasa dışı veya yetkisiz amaçlar için kullanamazsınız veya Market Teklifleri kullanımınızda herhangi bir yasayı ihlal edemezsiniz. Yetkisiz Market Teklifleri arasında şunlar yer almaktadır: her türlü sarhoş edici madde; yasa dışı uyuşturucular veya diğer yasa dışı ürünler; alkollü içecekler, şans oyunları; ve pornografi veya yetişkinlere yönelik içerikler, görseller veya diğer yetişkin ürünleri. Herhangi bir yetkisiz ürün veya içeriğin paylaşılması, hesabınızın derhal feshedilmesine ve Sitenin kullanımından ömür boyu men edilmenize neden olabilir.

 

Biz bir hizmet sağlayıcıyız ve Sitede veya Site aracılığıyla görüntülenen veya sunulan Market Teklifleri içerisinde yer alan herhangi bir bilginin güvenliği, etkinliği, yeterliliği, doğruluğu, bulunabilirliği, fiyatı, derecelendirmesi, görüntülenmesi veya yasallığı konusunda hiçbir beyanda bulunmamaktayız. Site içeriğinin makul olarak güvenilecek beyanlar içermediğini veya teşkil etmediğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz ve Site içeriğinde yer alan herhangi bir hata, eksiklik veya yanlış beyandan bizi hatasız bulmayı kabul ediyorsunuz. Herhangi bir Market Teklifi’ni onaylamıyor veya önermiyoruz; ve Site yalnızca bilgilendirme ve reklam amacıyla sunulmaktadır.
 

KULLANICI KAYDI  

Market Teklifleri’ne erişmek için Siteye kaydolmanız gerekebilir. Şifrenizi gizli tutmayı kabul edersiniz ve hesabınızın ve şifrenizin tüm kullanımından sorumlu olursunuz. Kendi takdirimize bağlı olarak, bu kullanıcı adının uygunsuz, müstehcen veya başka bir şekilde sakıncalı olduğunu belirlersek, seçtiğiniz bir kullanıcı adını kaldırma, geri alma veya değiştirme hakkını saklı tutarız.

 

MARKET TEKLİFLERİ

Sitede sunulan Market Teklifleri miktarlarını sınırlama hakkımız saklıdır. Market Teklifleri’nin tüm açıklamaları veya fiyatlandırması, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir zamanda önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Herhangi bir zamanda, herhangi bir nedenle, herhangi bir Market Teklifi’ni durdurma hakkımızı saklı tutarız. Tarafınızdan satın alınan herhangi bir Market Teklifi’nin kalitesinin beklentilerinizi karşılayacağını veya Sitedeki hataların düzeltileceğini garanti etmiyoruz.

 

ALIM VE ÖDEME

Aşağıda bulunan ödeme şekillerini kabul ediyoruz:

 

-Banka Ödemesi

Site aracılığıyla yapılan tüm Market Teklifleri satın alma işlemleri için güncel, eksiksiz ve doğru satın alma ve hesap bilgilerini sağlamayı kabul etmektesiniz. Ek olarak, işlemlerinizi eksiksiz tamamlayabilmemiz ve gerektiğinde sizinle iletişim kurabilmemiz için e-posta adresinizi, ödeme şekliniz ve ödeme kartınızın son kullanma tarihi de dahil olmak üzere hesap ve ödeme bilgilerinizi zamanında güncellemeyi kabul etmektesiniz. Satış vergisi, tarafımızca gerekli görüldüğü şekilde satın alma fiyatlarına eklenecektir. Fiyatları her an değiştirebiliriz. Tüm ödemeler ABD doları cinsinden olacaktır.

 

Tüm ücretleri, satın alımlarınız için geçerli olan fiyatlar üzerinden ödemeyi kabul etmektesiniz; ve siparişinizi verdikten sonra, seçtiğiniz ödeme sağlayıcığınızdan bu tür tutarlar için ücret almamız için bize yetki vermektesiniz. Siparişiniz yinelenen ücretlere tabiyse, geçerli siparişi iptal ettiğiniz zamana kadar, yinelenen her ücret için önceden onayınızı gerektirmeden ödeme yönteminizden yinelenen ücreti almamızı kabul etmektesiniz. Daha önce ödeme talep etmiş veya almış olsak bile, fiyatlandırmadaki herhangi bir hatayı düzeltme hakkımızı saklı tutarız.

 

Site aracılığıyla verilen herhangi bir siparişi reddetme hakkımız saklıdır. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, kişi başına, hane başına veya sipariş başına satın alınan miktarları sınırlayabilir veya iptal edebiliriz. Bu kısıtlamalar, aynı müşteri hesabı tarafından veya altında verilen siparişleri, aynı ödeme yöntemini ve/veya aynı fatura veya sevkiyat adresini kullanan siparişleri içerebilir. Kendi kararımıza göre satıcılar, bayiler veya distribütörler tarafından verilmiş gibi görünen siparişleri sınırlama veya yasaklama hakkımızı saklı tutarız.

 

İADE POLİTİKASI

Tüm satışlar kesindir ve geri ödeme yapılmayacaktır.
 

YASAK FAALİYETLER

Siteye, kullanıma sunduğumuz amaç dışında herhangi bir amaçla erişemez ve Siteyi kullanamazsınız. Site, tarafımızca onaylananlar dışında herhangi bir ticari girişimle bağlantılı olarak kullanılamaz.

Sitenin bir kullanıcısı olarak, aşağıdakileri yapmamayı kabul etmektesiniz:

  1. Bizden yazılı izin almadan doğrudan veya dolaylı olarak bir koleksiyon, derleme, veritabanı veya dizin oluşturmak veya derlemek için Siteden sistematik olarak veri veya başka içerikleri almak.

  2. Talepsiz e-posta göndermek, veya otomatik yollar veya yanlış beyanlar altında kullanıcı hesapları oluşturmak amacıyla, elektronik veya başka yollarla kullanıcı adlarını ve e-posta adreslerini toplamak gibi aksiyonlar için Market Teklifleri’ni izinsiz kullanmak.

  3. Market Teklifleri’ni bizimle rekabet etme çabasının bir parçası olarak kullanmak veya Siteyi ve İçeriği herhangi bir gelir getirici veya ticari girişim için kullanmak.

  4. Flash, PHP, HTML, JavaScript veya diğer kodlar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sitenin yazılımını kopyalamak veya uyarlamak.

 

GÖNDERİMLER

Site veya Market Teklifleri (“Gönderimler”) ile ilgili bize gönderdiğiniz tüm soruların, yorumların, önerilerin, fikirlerin, geri bildirimlerin veya diğer bilgilerin gizli olmadığını ve tek mülkiyetimiz olacağını kabul ve beyan edersiniz. Tüm fikri mülkiyet hakları da dahil olmak üzere münhasır haklara sahibiz ve bu gönderimlerin herhangi amaç için, ticari veya başka bir şekilde, sizin onayınıza ihtiyaç duymadan ve tazminat olmaksızın, sınırsız kullanım ve yayma hakkına sahibiz. Bu tür gönderimlere ilişkin tüm manevi haklardan feragat etmektesiniz; ve bu gönderimlerin size ait ve orijinal olduğunu veya onları sunma hakkına sahip olduğunuzu bu belge ile garanti etmektesiniz. Gönderimlerinizdeki herhangi bir mülkiyet hakkının iddia edilen veya fiili ihlali veya kötüye kullanılması için bize karşı herhangi bir müracaat yapılmayacağını kabul etmektesiniz. 
 

SİTE YÖNETİMİ

Şunları yapma hakkımızı saklı tutarız, ancak yükümlülüğümüz yoktur: (1) Siteyi bu Kullanım Koşulları’nın ihlaline karşı izlemek; (2) tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, yasaları veya bu Kullanım Koşulları’nı ihlal eden kişilere karşı, bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, söz konusu kullanıcıyı icra makamlarına bildirmek de dahil olmak üzere gerekli yasal işlemleri başlatmak; (3) tamamen kendi takdirimize bağlı olarak ve sınırlama olmaksızın, katkılarınızdan herhangi bir tanesini veya herhangi bir bölümünü reddetmek, bunlara erişimi kısıtlamak, kullanılabilirliğini sınırlamak veya (teknolojik olarak mümkün olduğu ölçüde) devre dışı bırakmak; (4) tamamen kendi takdirimize bağlı olarak ve sınırlama, bildirim veya yükümlülük olmaksızın, boyutu aşırı olan veya herhangi bir şekilde sistemlerimiz için yük oluşturan tüm dosya ve içeriği Siteden kaldırmak veya devre dışı bırakmak; ve (5) aksi takdirde Siteyi, haklarımızı ve mülkiyetimizi korumak ve Sitenin ve Market Teklifleri’nin düzgün işleyişini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir şekilde yönetmek.

 

GİZLİLİK POLİTİKASI

Veri gizliliğine ve güvenliğine önem veriyoruz. Lütfen Gizlilik Politikamıza göz atın: https://www.nodeinsight.com/privacy. Siteyi ve Market Teklifleri’ni kullanarak, bu Kullanım Koşulları’na dahil olan Gizlilik Politikamıza bağlı kalmayı kabul edersiniz. Lütfen Sitenin ve Market Teklifleri’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı olduğunu unutmayın. Eğer Siteye veya Market Teklifleri’ne Avrupa Birliği’nden, Asya’dan veya Amerika Birleşik Devletleri’ndeki geçerli kanunlardan farklı kanunlar veya koşullar gerektiren ve kişisel veri toplayan, kullanan veya ifşayı yöneten dünyanın herhangi bir bölgesinden erişirseniz ve Siteyi kullanmaya devam ederseniz, verilerinizin Amerika Birleşik Devletleri’ne aktarılmasını ve burada işlenmesini açıkça kabul etmiş sayılırsınız. Ek olarak, çocuklardan bilgi kabul ve talep etmiyor; ya da çocuklara herhangi bir bilgi pazarlamıyoruz. Bu sebeple, ABD Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Kanunu’na göre, 13 yaşın altındaki herhangi bir çocuğun gerekli ve doğrulanabilir ebeveyn izni olmadan bize kişisel bilgi sağlaması durumunda, bu bilgiyi Siteden en kısa sürede ve pratik şekilde sileriz.

 

SÜRE VE SONLANDIRMA

Bu Kullanım Koşulları, Siteyi kullandığınız süre boyunca tam olarak yürürlükte kalacaktır. BU KULLANIM KOŞULLARININ DİĞER HERHANGİ BİR HÜKMÜNÜ SINIRLAMAKSIZIN, TAMAMEN KENDİ TAKDİRİMİZE BAĞLI OLARAK VE HERHANGİ BİR BİLDİRİMDE BULUNMADAN VEYA YÜKÜMLÜLÜK ALTINA GİRMEDEN, SİTEYE VE MARKET TEKLİFLERİ’NE (BELİRLİ IP ADRESLERİNİN ENGELLENMESİ DAHİL) GEÇERLİ HERHANGİ BİR YASA VEYA DÜZENLEMEDE YER ALAN BİR BEYAN, GARANTİ VEYA SÖZLEŞMENİN İHLALİ DAHİL OLMAK ÜZERE HERHANGİ BİR NEDENLE VEYA SEBEPSİZ YERE ERİŞİMİNİ VE KULLANIMINI REDDETME HAKKINI SAKLI TUTARIZ. SİTEYİ VEYA MARKET TEKLİFLERİ’Nİ KULLANIMINIZI VEYA ONLARA KATILIMINIZI SONLANDIRABİLİR; VEYA HESABINIZI VE PAYLAŞTIĞINIZ HERHANGİ BİR İÇERİĞİ VEYA BİLGİYİ HERHANGİ BİR ZAMANDA, UYARIDA BULUNMAKSIZIN, TAMAMEN KENDİ TAKDİRİMİZE BAĞLI OLARAK SİLEBİLİRİZ.

 

Hesabınızı herhangi bir nedenle sona erdirir veya askıya alırsak, üçüncü şahıs adına hareket ediyor olsanız bile, kendi adınıza, sahte veya ödünç alınmış bir ad veya herhangi bir üçüncü şahıs adına kaydolmanız ve yeni bir hesap oluşturmanız yasaklanır. Hesabınızı sona erdirmeye veya askıya almaya ek olarak, hukuki, cezai ve ihtiyati tazminat talep etmek de dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, uygun yasal işlemleri başlatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

 

 

DEĞİŞİKLİKLER VE KESİNTİLER

Sitenin içeriğini herhangi bir zamanda veya herhangi bir nedenle, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bildirimde bulunmaksızın değiştirme veya kaldırma hakkını saklı tutarız. Ancak Sitemizdeki herhangi bir bilgiyi güncelleme yükümlülüğümüz yoktur. Ek olarak, Market Teklifleri’nin tamamını veya bir kısmını herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirme veya durdurma hakkını saklı tutarız. Sitenin veya Market Teklifleri’nin herhangi bir şekilde değiştirilmesi, fiyat değişikliği, askıya alınması veya durdurulmasından size veya herhangi bir üçüncü partiye karşı sorumlu olmayacağız. Sitenin ve Market Teklifleri’nin her zaman mevcut olacağını garanti edemeyiz. Donanım, yazılım veya diğer sorunlarla karşılaşabiliriz veya Site ile ilgili bakım yapmamız gerekebilir; bu da kesintilere, gecikmelere veya hatalara neden olabilir. Siteyi veya Market Teklifleri’ni herhangi bir zamanda veya herhangi bir nedenle size bildirimde bulunmaksızın değiştirme, revize etme, güncelleme, askıya alma, sona erdirme veya başka bir şekilde değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Sitenin veya Market Teklifleri’nin herhangi bir kesintisi veya kesinti sırasında Siteye veya Market Teklifleri’ne erişememeniz veya bunları kullanamamanızdan kaynaklanan yaşanacak olası bir kayıp, hasar veya rahatsızlıktan hiçbir şekilde sorumlu olmadığımızı kabul edersiniz. Bu Kullanım Koşulları’ndaki hiçbir şey, Siteyi veya Market Teklifleri’ni sürdürmemizi ve desteklememizi veya bunlarla bağlantılı herhangi bir düzeltme veya güncelleme yapmamızı ve yeni ürünler yayınlamamızı zorunlu kılacak şekilde yorumlanmayacaktır.

 

GEÇERLİ KANUN

Bu Kullanım Koşulları, ve Siteyi ve Market Teklifleri’ni kullanımınız, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın, tamamı Türkiye’de yapılan ve gerçekleştirilecek olan anlaşmalar için geçerli olan Türkiye yasalarına tabidir ve bu yasalara göre yorumlanır.

 

UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

Tarafınızdan veya tarafımızdan (topluca “Taraflar” ve bireysel olarak “Taraf” olarak anılacaktır) doğabilecek her türlü yasal işlem TÜRKİYE ülkesindeki mahkemelerde başlatılacak ve ilerleyecektir; ve taraflar bu tür eyalet ve federal mahkemelerde yargı yeri ve kişisel yargı yetkisinin bulunmadığına ve uygun olmayan forumlara ilişkin tüm savunmalarını bu belge ile kabul ve feragat eder. Uluslararası Mal Satış Sözleşmeleri’ne ilişkin Birleşmiş Milletler Sözleşmesi ve Tekdüzen Bilgisayar Bilgi İşlemleri Yasası’nın (UCITA) uygulanması bu Kullanım Koşulları’nın dışındadır. 

 

DÜZELTMELER

Sitede, açıklamalar, fiyatlandırma, bulunabilirlik ve çeşitli diğer bilgiler dahil olmak üzere Market Teklifleri ile ilgili olası yazım hataları, yanlışlıklar veya eksiklikler içeren bilgiler olabilir. Herhangi bir hatayı, yanlışlığı veya eksikliği düzeltme ve Sitedeki bilgileri herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin değiştirme veya güncelleme hakkımızı saklı tutarız.

FERAGAT

SİTE VE MARKET TEKLİFLERİ OLDUĞU GİBİ VE MEVCUT OLARAK SUNULMAKTADIR. SİTEYİ VE HİZMETLERİNİZİ KULLANIMINIZIN TEHLİKE RİSKİNİN TAMAMEN SİZE AİT OLACAĞINI KABUL ETMEKTESİNİZ. YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SİTE VE MARKET TEKLİFLERİ VE ONLARI KULLANIMINIZ İLE İLGİLİ SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEMEYE İLİŞKİN AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDERİZ. SİTE İÇERİĞİNİN VEYA SİTEYLE BAĞLANTILI HERHANGİ BİR WEB SİTESİNİN İÇERİĞİNİN DOĞRULUĞU VEYA TAMLIĞI HAKKINDA HİÇBİR GARANTİ VEYA BEYAN VERMİYORUZ VE ŞU KONULARDA SORUMLULUK KABUL ETMEYECEĞİZ: (1) İÇERİK VE MATERYALLERDEKİ HATALAR, YANLIŞLIKLAR VE KUSURLAR; (2) SİTEYE ERİŞİMİNİZ VE KULLANIMINIZDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR TÜRDE KİŞİSEL YARALANMA VEYA MÜLKİYET HASARI; (3) GÜVENLİ SUNUCULARIMIZA HERHANGİ BİR YETKİSİZ ERİŞİM VEYA KULLANIM VE/VEYA BUNLARDA DEPOLANAN TÜM KİŞİSEL BİLGİLER VE/VEYA FİNANSAL BİLGİLER; (4) SİTEYE VE MARKET TEKLİFLERİN’NE VEYA ONLARDAN İLETİMİN KESİNTİSİ VEYA DURDURULMASI; (5) HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ KİŞİ VEYA SİTE ÜZERİNDEN AKTARIKABİLECEK BİR HATA, VİRÜS, TRUVA ATI VİRÜSÜ VE/VEYA; (6) HERHANGİ BİR İÇERİK VEYA MATERYALDEKİ HATA VEYA EKSİKLER VEYA SİTE ÜZERİNDEN YAYINLANAN, İLETİLEN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE ULAŞILAN BİR İÇERİĞİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR KAYIP VEYA ZARAR. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLAR VEYA REKLAMLAR TARAFINDAN YAPILAN SİTE, LİNK, VEYA HERHANGİ BİR WEBSİTE VEYA MOBİL UYGULAMA  ARACILIĞIYLA PAYLAŞILAN ÜRÜN VEYA HİZMETİ ONAYLAMIYOR, GARANTİ VERMİYOR VE ONLAR İÇİN SORUMLULUK KABUL ETMİYORUZ; VE SİZİN VE ÜÇÜNCÜ PARTİ ÜRÜN VE HİZMET SAĞLAYICILARI ARASINDAKİ HERHANGİ BİR İŞLEMİN İZLENMESİNİN SORUMLULUĞUNU ALMIYORUZ. BİR ÜRÜN VEYA HİZMETİN HERHANGİ BİR YERDEN VEYA YERDE SATIN ALINIRKEN OLDUĞU GİBİ, UYGUN OLDUĞU YERDE KARARINIZI DİKKATLİCE VERMELİSİNİZ.

 

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

 

HİÇBİR DURUMDA, BİZ, YÖNETİCİLERİMİZ, ÇALIŞANLARIMIZ VEYA TEMSİLCİLERİMİZ SİZE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ KİŞİYE KARŞI KAR KAYBI, GELİR KAYBI VE VERİ KAYBI DAHİL OLMAK ÜZERE DOĞRUDAN, DOLAYLI, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN, ÖRNEK TEŞKİL EDEN, ARIZİ, ÖZEL VEYA CEZAİ ZARARLARDAN VEYA BU TÜR ZARARLARIN OLASILIĞI BİZE BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE, SİTEYİ VE MARKET TEKLİFLERİ’Nİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN DİĞER ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAĞIZ.
 

TAZMİN

Bağlı kuruluşlarımız, şirketlerimiz ve ilgili tüm memurlarımız, acentelerimiz, ortaklarımız ve çalışanlarımız dahil olmak üzere bizi herhangi bir kayıp, hasar, yükümlülük ve hak talebine karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve zarar görmememizi sağlamayı kabul eder, ve makul avukat ücretleri ve masrafları da dahil olmak üzere, herhangi bir üçüncü şahıs tarafından kaynaklanabilecek şunları karşılamayı kabul edersiniz: (1) Market Teklifleri kullanımı; (2) bu Kullanım Koşulları’nın ihlali; (3) bu Kullanım Koşulları’nda belirtilen beyan ve garantilerinizin ihlali; (4) fikri mülkiyet hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere üçüncü bir tarafın haklarını ihlal etmeniz; veya (5) Sitenin başka bir kullanıcısına veya Site aracılığıyla bağlantı kurduğunuz Market Teklifleri’ne yönelik herhangi bir zararlı davranış. Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, masrafları size ait olmak üzere, bizi tazmin etmeniz gereken herhangi bir konunun münhasır savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutarız ve bu tür iddiaların savunmasıyla, masrafları size ait olmak üzere işbirliği yapmayı kabul edersiniz. Bu tazmine tabi olan herhangi bir iddia, eylem veya takbiattan haberdar olduğumuzda sizi bilgilendirmek için makul çabayı göstereceğiz.

 

KULLANICI VERİSİ

Market Teklifleri’nin performansını yönetmek amacıyla Site’ye ilettiğiniz belirli verilerin yanı sıra Market Teklifleri kullanımınızla ilgili verileri koruyacağız. Düzenli veri yedeklemeleri yapmamıza rağmen, ilettiğiniz veya Market Teklifleri’ni kullanarak gerçekleştirdiğiniz herhangi bir faaliyetle ilgili tüm verilerden yalnızca siz sorumlusunuz. Bu verilerin kaybolması veya bozulması konusunda size karşı hiçbir sorumluluğumuz olmayacağını kabul etmektesiniz ve böyle bir durumda aleyhimize dava açma hakkından bu vesile ile feragat etmektesiniz.  

 

ELEKTRONİK İLETİŞİM, İŞLEM VE İMZALAR

Siteyi ziyaret etmek, bize e-posta göndermek ve çevrimiçi formları doldurmak, elektronik iletişimi başlattığınız anlamına gelir. Bizlerle elektronik iletişim kurmayı kabul edersiniz ve size elektronik olarak, e-posta yoluyla ve Sitede sunduğumuz tüm sözleşmelerin, bildirimlerin, açıklamaların ve bu gibi diğer elektronik olarak sunduğumuz iletişim yollarının yazılı olmasıyla ilgili tüm yasal gereklilikleri karşıladığını kabul etmektesiniz. ELEKTRONİK İMZALARIN, SÖZLEŞMELERİN, SİPARİŞLERİN VE DİĞER KAYITLARIN KULLANILMASINI; VE BİZİM TARAFIMIZDAN VEYA SİTE ÜZERİNDEN BAŞLATTIĞIMIZ VEYA TAMAMLANAN İŞLEMLERİN KAYITLARININ, BİLDİRİMLERİN VE POLİTİKALARIN ELEKTRONİK TESLİMATINI KABUL EDERSİNİZ. Bu belge, herhangi bir yargı alanındaki herhangi bir kanun, yönetmelik, kural veya diğer kanunlar kapsamında, orijinal imza veya elektronik olmayan kayıtların teslimini veya saklanmasını veya elektronik dışındaki herhangi bir yolla ödeme veya kredi verilmesini gerektiren hak veya gerekliliklerden feragat etmeniz anlamına gelmektedir.

DİĞER HÜKÜMLER

Bu Kullanım Koşulları ve Site veya Market Teklifleri ile ilgili olarak tarafımızca yayınlanan tüm politikalar veya işletim kuralları, sizinle aramızdaki anlaşmanın ve uzlaşmanın tamamını oluşturur. Bu Kullanım Koşulları’nın herhangi bir hakkını veya hükmünü uygulamamamız, bu hak veya hükümden feragat ettiğimiz anlamına gelmez. Bu Kullanım Koşulları, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde çalışır. Haklarımızı ve yükümlülüklerimizi herhangi bir zamanda başkalarına devredebiliriz. Kontrolümüz dışında herhangi bir sebepten ortaya çıkmış bir kayıp, hasar, gecikme veya kusurdan sorumlu veya yükümlü olmayacağız. Bu Kullanım Koşulları’nın herhangi bir hükmünün veya kısmının yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu belirlenirse, söz konusu hüküm veya kısım, bu Kullanım Koşuları’ndan ayrılabilir olarak kabul edilir; ancak kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez. Bu Kullanım Koşulları veya Market Teklifleri’nin kullanımı sonucunda sizinle aramızda herhangi bir ortak girişim, istihdam, ortaklık veya acentalık ilişkisi oluşturulmamıştır. Bu Kullanım Koşulları’nı hazırlamış olmamız nedeniyle aleyhimize yorumlanmayacağını kabul edersiniz. Bu Kullanım Koşulları’nın elektronik formuna ve bu Kullanım Koşulları’nı yürütmek için taraflarca imzalanmamasına dayalı olarak sahip olabileceğiniz tüm savunmalardan bu vesile ile feragat etmektesiniz.

 

BİZE ULAŞIN

Site veya Market Teklifleri ile ilgili bir şikayeti çözmek veya onların kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle şu adresten iletişime geçin:

Makronet Bilgi Teknolojileri
Sanayi Mahallesi Teknopark Bulvarı No:1-3A/Z05 Pendik/İstanbul/TURKEY
Phone: +902164550555
Fax:+902164550555
cc@makronet.com

bottom of page