Office 365 Portal’a web tarayıcınız ile “portal.office.com” veya “login.microsoftonline.com” adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz.  Mail adresinizi ve parolanızı girdikten sonra Office 365 Portal’da oturum açmış olacaksınız.

Office 365 kullanıcıları parolalarını kendileri belirleyip değiştirebilir. Kullanıcı hesabınıza Office 365 Portal üzerinden eriştikten sonra sağ üst köşede yer alan ayarlar ikonuna tıklayarak hızlı bir şekilde yeni parolanızı oluşturabilirsiniz.  Oluşturmanız gereken yeni parolanın, Office 365 tarafından belirlenmiş ilkelere ve kurallara uyumluluk göstermesi gerekmektedir. 

Kullanıcı hesabınıza Office 365 Portal üzerinden eriştikten sonra sağ üst köşede yer alan ayarlar  ikonuna tıklayın. Açılan menüde “Dil ve Saat Dilimi” seçeneği içerisinden dilediğiniz değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. 

Office 365 abonelikleri lisans tipine göre farklı Office sürümleri içerebilir. Sizin için atanmış olan uygulamaların bilgisayarınıza kurulması için öncelikle Offie 365 Portal’a giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş ekranında sıralanmış online servislerin sağ üst köşesinde yer alan “Office Uygulamasını Yükleyin” menüsünden hızlı bir şekilde seçilmiş dil seçeneklerinize göre kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Farklı bir dil seçeneği ile kurulum yapmak isterseniz “Diğer Yükleme Seçenekleri” ile istediğiniz 32 yada 64 bit kurulum dosyasını, dil ve işletim sisteminize uygun olacak şekilde indirebilirsiniz.

Office 365 Portal’a web tarayıcınız ile “portal.office.com” veya “login.microsoftonline.com” adresleri üzerinden ulaşabilirsiniz. “Yönetim” seçeneği ile Office 365 Yönetim paneline erişmiş olacaksınız. 

Office 365 Yönetim panelinin sol tarrafında yer alan “Faturalama” kategorisi altındaki “Lisanslar” seçeneğine gidin. Sağ tarafta açılan listede panelinizde atanmış tüm aboneliklere ait lisans türleri ve adetleri yer almaktadır. Lisans türü seçilerek atanmış olan kullanıcıların listesine ulaşabilirsiniz. 

Office 365 Yönetim panelinin sol tarafında yer alan “Kullanıcılar” kategorisi altındaki “Etkin Kullanıcılar” seçeneğine gidin. Kullanıcı listesi üzerindeki menüden “Kullanıcıları Dışa Aktar” seçeneği ile tüm kullanıcı hesaplarını ve bunlara ait tüm bilgileri içeren düzenlenebilir bir dosya indirebilirsiniz.