Yazılım Varlık Yönetimi, SAM, firmanızın satın alma gereksinimlerine dair bilinci artırır; bu gereksinimleri karşılamak için yazılım satıcılarıyla olan ilişkinizi geliştirir. Peki biz bunu nasıl sağlıyoruz?

SAM Danışmanlık hizmetimiz ile süreçleri otomatikleştirerek yazılım ve BT kaynaklarınızı optimize edebilir ve firmanızı sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz. Altyapı optimizasyonuyla birlikte işletmeniz daha proaktif, optimize ve dinamik bir duruma geçilmesi sağlanır. Kapsamlı ve düzenli bir lisans sistemi sayesinde hızlı,  sorunsuz ve güvenilir bir şekilde işlerinizi ilerletebilir, ayrıca firmanızın hangi varlıklara sahip olduğunu da öğrenebilirsiniz.

Microsoft SAM envanter çalışmaları, tüm yazılım lisanslarınızın ve belgelerinizin düzenlenmesi, yazılım yaşam döngüsünün tüm aşamalarında standartlar ve ilkeler oluşturarak varlıklarınızın yönetimini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, firmanızın gerekli olan yazılım varlıklarını senelik yapacağımız kontroller ile daima güncel tutuyoruz.

SAM danışmanlık hizmetimiz ile yazılımlarınızın daha iyi bir şekilde kontrol edebilir, maliyet, tasarruf, yönetim ve yükümlülükleri şeffaf bir şekilde görebilirsiniz. Bu sayede yazılımlarınızın sahte değil orijinal olduğunu bilmenin huzuruyla varlıklarınızı yönetebileceksiniz. Nasıl mı? Düşük destek ve bakım maliyetleri sağlar, potansiyel vergi tasarruflarını haber verir, yasal süreçleri denetleyerek işlerinizi kolaylaştırır ve kurumunuz için en çok hangi yazılımlara sahip olmanı gerekitğini sizlere sunar. Bu programın sağladığı pek çok avantajdan sadece birkaç tanesi olduğunuda belirtmek gerekir.

Makronet, sizlere sağladığı hizmetler ile ilgili arkanıza rahat yaslanmanızı sağlayacak eğitimlerde ve bilgilendirmelerde bulunmaya devam ediyor! Microsoft SAM yazılık varlık hizmetleri firmanıza nasıl avantajlar sağlar? Bu konuyla ilgili olan blog yazımızı inceleyerek kurumunuz için en optimal kararları alabilirsiniz. Ayrıca, iyi planlanmış bir SAM programıyla kurumunuzdaki yasal süreçleri kontrol altına alarak ileri düzeey risk yönetimi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Peki firmanıza yüksek oranda karlılık getirebilecek bir yazılım varlık yönetimi uygulaması olduğunu belirtmiş miydik? Artık biliyorsunuz!