Makronet Blog
Makronet Blog
sayfamızda Microsoft bulut çözümleri, teknolojileri ve daha fazlası hakkında bilgi için bizi takip edebilirsiniz. Bunların yanında kendi çözümlerimiz, etkinliklerimiz, kampanyalar ve birçok güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Makronet, Microsoft Bulut teknolojilerine odaklı çalışan ve hizmet veren bir Microsoft Gold iş ortağıdır. Makronet, müşterilerinin tüm BT ihtiyaçlarını karşılar. Ayrıca, danışmanlık, uygulama, yaygınlaştırma ve sürekli devam eden bir bulut ürünleri yönetimi sağlar. Makronet Blog’ta Microsoft 365, Office 365, Azure ve tüm diğer Microsoft bulut ürünleri hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

innclo

Innclo Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey – Bölüm 1

Makronet olarak, Ar-Ge ve üretimini yaptığımız ilk donanımsal ürünümüz ile tanışmanızı istiyoruz: Innclo!
Müşterilerimize özel, ücretsiz olarak sunduğumuz MyScore ve dünyanın ilk Microsoft Teams siber güvenlik çözümü Node Insight’dan sonra, yepyeni bir ürünle karşınızdayız.


node insight

Node Insight: Microsoft Teams Güvenlik Çözümü

Dünyanın ilk ve tek Microsoft Teams siber güvenlik çözümünü duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Karşınızda, Node Insight!


uzaktan çalışma

9 Adımda Uzaktan Çalışma

Bu yazımızdaki Microsoft tarafından kullanılan 9 uzaktan çalışma yöntemi ile güvende, bir arada ve sağlıklı çalışarak iş verimliliğinizi koruyun.


microsoft teams

10 Adımda Microsoft Teams

Uygulamayı kurdunuz ve kullanmaya hazırsınız. Çok basit 10 adımda nasıl Microsoft Teams uzmanı olabileceğinizi anlatıyoruz. Patronlarınız uzmanlığınızdan yararlanmak isterse şaşırmayın, rica ederiz!


myscore

MyScore Güvenlik Danışmanlığı Çözümü

MyScore, Makronet müşterileri için özel olarak tasarlanmış bir güvenlik danışmanlığı çözümüdür. Office 365 abonelikleri bulunan kullanıcılarımızın, kendi güvenlik durumlarını incelemelerine, analiz etmelerine ve güçlendirmelerine olanak sağlayan bir servistir.


microsoft azure

Microsoft Azure Fiyatlandırma Politikaları

Kurumunuzun ihtiyaçlarına göre kullandığın kadar öde anlayışını benimsemiş Microsoft Azure fiyatlandırma politikalarını gelin birlikte yakından inceleyelim!


edge

Yeni Microsoft Edge ile Tanışın

Dijital dönüşümü bir yapıtaşı olarak benimsemiş teknoloji devi bir firmanın, gösterilen sitemlere kayıtsız kalmayacağı belliydi. O zaman müjdemizi verelim: Microsoft Edge küllerinden doğuyor!


Teams

Microsoft Teams Güncellemeleri

2020’de Microsoft Teams birçok yenilikleriyle gelmeye devam ediyor. Skype for Business end-of-support olduğu için uzun bir süre önce Skype for Business’e elveda, Teams’e merhaba demiştik.
Sizler için en önemli 6 yeniliği derledik. Gelin bizi hangi özellikler bekliyor, yakından bakalım.


endüstri 5.0

Endüstri 5.0 Nedir?

2017 yılından bu yana duyduğumuz Endüstri 5.0 kavramı, toplum için teknoloji yaklaşımıyla büyüyor: İnsansız hava araçları, yapay zekayla çalışan otonom sistemler, insansı robotlar… Teknoloji dünyasında hal böyleyken bunu bir tehdit değil, insan hayatını kolaylaştıran bir gelişme ya da bunun tam tersini düşünenler de var.


happiness

Karşınızda Akıllı Baston: WeWalk

Yapay zeka, nesnelerin interneti (IoT), bulut teknolojileri, takla atan robotlar derken karşımıza çok basit, yenilikçi ve toplumsal fayda sağlayan bir ürün karşımıza çıkıyor, WeWalk.