Microsoft Bulut Danışmanlığı


danışmanlık

Günümüzde bilgi teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte, bulut teknolojileri daha fazla önem arz etmeye başladı. Firmaların insan gücüne yapıyor oldukları yatırımlar kadar bilgi teknolojilerine de yatırım yapmaları gerekiyor. Bunun temel sebepleri ise insan gücünün yüksek maliyetliliği ve büyük verilerin erişilebilirlik, yönetim ve güvenlik zaafiyetleridir. Ancak her firma, buluta geçiş sürecini farklı yaşamaktadır.Bu süreç çoğu zaman sancılı olabiliyor veya firmalar nereden başlaması gerektiğine karar veremiyorlar.

Sizi anlıyoruz, ve yardım etmek istiyoruz!

Bulut teknolojilerine geçiş aşamasını belirli bir yol olarak düşünürsek, her firmanın bulunduğu ve kat edeceği yol birbirinden farklıdır. Tam da bu noktada danışmanlık almak çok önemlidir. Lakin, danışmanlık alma kararını vermek kadar önemli bir durum varsa, o da bu yetkinliğe sahip doğru firmayı bulabilmektir.

Merak etmeyin, 20 yıllık deneyimimizle biz yanınızdayız!

Bulut Danışmanlığı konusunda Microsoft’un beraber ilerlediği en yetkili iş ortaklarından biriyiz. Microsoft 365, Office 365 veya e-posta gibi tüm geçiş (migration) süreçlerini sizler için yönetiyoruz. Bu danışmanlık süreci, satış ve teknik ekibimizin sizleri ziyaretleri ile başlıyor. Yerinde yapılan analizler ile firmanıza en uygun ürün ve servisler belirleniyor, maliyetleriniz hesaplanıyor, firmanıza uygun bütçelendirme gerçekleştiriliyor ve onayınıza sunuluyor. Satış sonrası destek ekibimiz ile de beraber yönetim-yapılandırma gibi hizmetlerler de sağlıyoruz. Böylece, firmanıza en uygun lisanslama modelini belirliyor ve bulut ürünlerine geçişinizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak, periyodik bir şekilde uyumluluğunuzu ve bulut ürünlerini kullanımınızı denetliyor, bilgilerinizi pekiştirmek adına gerekli eğitimler veriyoruz.

Dahası da var!

Firmanızın ihtiyacı doğrultusunda dilerseniz sizi Microsoft Türkiye yetkilisi ile birlikte ziyaret ediyoruz. Ayrıca, yine talebiniz doğrultusunda dilerseniz sizi Microsoft Türkiye bünyesindeki Teknoloji Deneyim Merkezi’nde misafir ediyor ve size canlı bulut deneyimi yaşatıyoruz. Aklınızdaki tüm soru işaretlerini yok etmek adına gereken özeni ve çalışmayı, en yetkin ekibimiz ile yerine getiriyoruz.

Bu kadarla da sınırlı kalmıyoruz!

Office 365 bulut ürünü danışmanlığının yanında, aynı zamanda Azure danışmanlık hizmetimiz ile de başarılı ve güvenli bir iş deneyimi elde etmenize yardımcı oluyoruz. Microsoft’un bulut çözümü olan Microsoft Azure platformunun uçtan uca 100’den fazla araçla dolu bir derya deniz olduğu bilinciyle hareket ediyoruz ve yol haritanızı size göre belirliyoruz. Detaylı problem analizi ve doğru çözümleme ile yüzlerce araçtan hangisinin özelliği firmanıza yönelikse, en uygun olanı sizin için belirliyoruz. Gerekli adaptasyon sürecini yönetiyoruz ve sağlıklı bir iş birliği için ortamınızı hazırlıyoruz.

Azure Danışmanlık hizmetimizde en önem verdiğimiz konu tabi ki verilerin güvenliği. Bu minvalde Azure Site Recovery ile felaketten kurtarma senaryolarına sizi hazırlıyoruz. Sunucu Ekleme ve Kapatma, Scheduling, Yetkilendirme, Network Erişimi ve çok daha fazla içeriğe sahip Azure panel desteği sağlayan yetkin teknik ekibimiz, uçtan uca bir danışmanlık hizmetini sizlere sunmaktadır.

Bulut Danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Danışmanlığımızdan Yararlanın


Aşağıdaki formu doldurun, size hemen yardımcı olalım.

*Makronet, iletişim bilgilerinizi Microsoft ürünleri ve Makronet hizmetleri hakkında güncellemeler ve özel teklifler sunmak için kullanabilir. İstediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek için gizlilik bildirimini okuyabilirsiniz.