Microsoft, Abu Dhabi Yatırım Ofisi (ADIO) iş birliği ile GrowthX Accelerator programı için Türkiye’den start-up başvuruları toplamaya başladı. Burada amaç start-up’lara yeni fırsatlar yaratmak ve çeşitli zorluklar yaşayan kurumsal firmalara çözüm önerileri sunacak yeni projeler geliştirebilmek. Dijital ekonomi büyümelerine katkıda bulunmak, teknoloji ve Pazar erişimi anlamında da B2B modelde GrowthX Accelerator ile hedefe ulaşmak.

Bu program kapsamında demo günleri gerçekleştirilecek, fiziki ve sanal anlamda atölye çalışmaları yapılacak. Bu etkinliklerde Start-up’lar kendilerini Microsoft’un bu bölgedeki müşterilerine ve yatırımcılara tanıtmış olacaklar. 12 hafta sürecek bu etkinliklerin sonunda Kurumsal ortağının sorunlarını en doğru ve etkin şekilde çözen 15 start-up Microsoft tarafından tespit edilecek.
2020 özellikle Türkiye’de start-up’ların atağa kalktığı bir sene olarak tarihe geçti.

Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı Programla ilgili görüşlerini şu şekilde dile getirdi; “Türkiye dinamik ve yeniliklere açık bir ülke. En son teknolojiler, genç nüfusumuzla bir araya geldiğinde, girişimcilik açısından son derece elverişli bir iklim ortaya çıkıyor. 2020 özellikle Türkiye’de start-up’ların atağa kalktığı bir sene olarak tarihe geçti. GrowthX Accelerator, bu doğrultuda start-up’ların ihtiyaç duydukları araçları, eğitim imkanlarını ve bağlantıları sunan geniş çerçeveli bir gelişim programıolma özelliğine sahip. Türkiye girişim ekosistemine değer katmanın yanı sıra yapılan iş birlikleri sonucunda dünyaya örnek projeler üretmeyi de hedefliyoruz.”

Daha fazla bilgi için Microsoft | startups – GrowthX Accelerator sayfasını ziyaret edebilirsiniz.