MyScore ile Microsoft Güvenlik Skorunuzu Yönetin

22 Ocak tarihinde dijital lansmanını gerçekleştirdiğimiz yeni ürünümüzü sizlere tanıtmaktan büyük sevinç duyuyoruz: MyScore!

MyScore’u sizlere anlatmadan önce Microsoft’un Secure Score hizmeti hakkında kısa bir hatırlatma yapmakta fayda görüyoruz. Secure Score, Office 365 kullanıcılarının hangi güvenlik önlemleriyle çalıştığını ve sistem altyapılarını nasıl daha güvenli hale getirebileceklerini gösteren bir servistir. Sadece Global Admin yetkisindeki kişilerin bu güvenlik puanını görüntüleyebildiğini hatırlatıyor, en yüksek 450 puan alabileceğinizi de belirtiyor olalım. Her bir güvenlik açığını düzeltmeniz durumunda, ilgili maddeye bağlı olarak alacağınız güvenlik puanı da değişecektir.

MyScore Nedir?

Güvenlik konusu her zaman kurumsal firmaların tabiri caizse yumuşak karnı olmuştur. Hepimiz güvenliğin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ama pek çoğumuz günün sonunda nereden başlamamız gerektiğinden emin olamıyoruz. Öte yandan, konunun maliyet ve zaman boyutunu da düşünüyor, güvenlik konusunu daha da karmaşık bir hale getiriyoruz. Işte tam da bu noktada Makronet, imdadınıza yetişiyor.

myscore

MyScore, Makronet müşterileri için özel olarak tasarlanmış bir güvenlik danışmanlığı çözümüdür. Office 365 abonelikleri bulunan kullanıcılarımızın, kendi güvenlik durumlarını incelemelerine, analiz etmelerine ve güçlendirmelerine olanak sağlayan bir servistir.

MyScore Avantajları

Her ne kadar Microsoft’un Secure Score hizmeti ile benzerlik gösteriyor olsa da aslında sizlere pek çok avantaj da sunuyor MyScore. Microsoft Secure Score raporu sizlere güvenlik durumunuzu gösterse de bir danışmanlık veya almanız gereken aksiyonları içeren bir içerik paylaşımında bulunmaz. Günün sonunda karar vermeniz gerektiğinde tek başınıza kalabilirsiniz.


MyScore, sizlerin zamandan, emekten ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlıyor. Güvenlik durumunuzu anında öğrendikten sonra sizlerle bir rapor paylaşılıyor, ardından almanız gereken aksiyonlar belirtiliyor. Sizler de iş yüküne veya son kullanıcı etkilerine göre istediğiniz güncellemeler için talepte bulunabiliyorsunuz. Geri kalan tüm işlemlerle de biz ilgileniyoruz.

Sizlere bu servis ile sunulan avantajları hem müşteri hem de Microsoft iş ortağı olarak ayrıca ikiye ayırabiliriz:

Microsoft İş Ortağı Avantajları

  • Tüm müşterilerinizin güvenlik durumunu tek bir panel üzerinden takip edin,
  • Müşteri ve servis odaklı güçlendirme notları ekleyin,
  • Güvenlik puanı uygulamaları planlayın,
  • Geçmişe dönük hızlı raporlar ve analizler elde edin,
  • Güvenlik düzeyini artırmak adına danışmanlık talebi toplayın.

Müşteri Avantajları

  • Kolay yükleme ve hızlı erişim imkanı elde edin,
  • En üst seviyede M365 güvenlik servislerinden yararlanın,
  • KVKK gibi zorunlu regülasyonların gerekliliklerini yerine getirin,
  • Hızlıca raporlarınızı alın ve güncel olarak görüntüleyin,
  • Iş yüküne ve son kullanıcı etkilerine göre filtreleme yapın.

MyScore, sadece müşterilerimiz özelinde çalışan bir servistir ve tamamen ücretsizdir! Siz de bu servisimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve güvenlik önlemlerinizi bugünden hayata geçirmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğer Makronet müşterisiyseniz de linke tıklayarak MyScore hizmetimizden yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz.

Link: https://www.myscore.center/

Mert Tüfekçioğlu
Marketing Specialist
https://www.linkedin.com/in/merttufekcioglu/