“Dijital Dünyanın Yeni Nesil Hukukçuları” İstanbul Kültür Üniversitesi’nde Buluştu!

13 Şubat 2020’de İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Microsoft işbirliği ile gerçekleşen “Dijital Dünyanın Yeni Nesil Hukukçuları” konferansında 900’den fazla hukukçu adayı liseli öğrenci bir araya geldi.

Konferans İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dr. Hc. Mult. Bahri Öztürk’ün açılış konuşması ile başladı. Ardından Microsoft SAM Partner Kurucu Ortaklarından Güçlü Tuğay, İKÜ Hukuk Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Elif Altınok Çalışkan ve İKÜ Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üy. Yasemin Filiz Saygılar Kırıt ve Dr. Öğr. Üy. Nazlı Hilal Satıcı Demir’in konuşmaları ile devam etti.

Dijital Dünyanın Yeni Nesil Hukukçuları etkinliğine İstanbul’un çeşitli ilçelerinden ve yakın illerden katılan üniversite adayı yüzlerce lise öğrencisi dijital dünyaya nasıl hazırlanmaları gerektiği, Hukuk mesleğinin dijital dünyadaki yeri ve icra edilme şekilleri, gelecekte gereken kişisel beceri ve yetkinliklerin neler olduğu hakkında bilgi sahibi oldular.

https://www.iku.edu.tr/