Microsoft Teams Yeniliklerine Hazır Mısınız?

2020’de Microsoft Teams birçok yenilikleriyle gelmeye devam ediyor. Skype for Business end-of-support olduğu için uzun bir süre önce Skype for Business’e elveda, Teams’e merhaba demiştik.
Sizler için en önemli 6 yeniliği derledik. Gelin bizi hangi özellikler bekliyor, yakından bakalım.

1. Microsoft Teams Private Channel

Bu özelliği kullanarak, takımlarınız içerisinde yer alan kanallarınızda yetkilendirmeler yapabilirsiniz. Kanal içerisinde belli kişiler belli projede yer alıyorsa sadece ilgili kişileri kanala dahil edebilirsiniz.
teams

2. Multiwindow (Çoklu Pencereler)

Çoklu pencere özelliği sayesinde sohbetleri, toplantıları, çağrıları veya belgeleri ayrı pencerelerde açabiliyor olacağız. Multi-tasking ve verimlilik için oldukça önemli bir özellik.

3. Task Kullanımı

Tek bir ekranda Planner üzerinden size atanan işlerinizi, Outlook’taki Task’larınız ile birleştirerek bir arada yürütebileceksiniz.

4. Yammer Kullanımı

Sonunda bir oh çekebiliriz ? Yammer’ı, Teams ile entegre ederek yine popüler Yammer gruplarınızı Teams üzerinden görebilirsiniz. Bu sayede, özellikle çalışan sayısı fazla olan ve Yammer kullananlar, Teams üzerinden iç (Inner) ve dış (outer) organizasyon yazışmalarını kolaylıkla yönetebilir.

5. SMS ile Oturum Açma

E-posta yerine SMS ile oturum açabiliyor olacağız. SMS ile oturum açmak bazı çalışanlar için bir kolaylık sağlayabilir.

6. Teams ile Walkie Talkie (Telsiz) Kullanımı

Teams, Wi-Fi veya hücresel veri ile çalışan bir Walkie Talkie (telsiz) gibi kullanılabilecek. Bu yeni bas-konuş özelliği anlık, güvenli ve net bir iletişim alternatifi sunarak, standart analog telsizlerin sahip olduğu dezavantajları da ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Teams’in her geçen gün geliştiğini ve yeni özellikler kazanmasını heyecanla takip ediyoruz.
Microsoft’un göz bebeği bu ürüne daha çok yatırım yapacağı ve yaygınlaştıracağı kesin.
Buradaki yenilikler arasında bahsetmedim ancak yakında Kaizala’nın tüm özellikleri (premium) Teams içine entegre edilmiş olacak. Dijitalleşme ve modern iş yeri inşa etme anlayışıyla her şey çok hızlı değişiyor. Umarım sizler de buna ayak uydurmaya başlamışsınızdır.

2020 hedeflerinizde, mutlaka çalışma alanınızda Microsoft Teams ile verimli iş birliği yapmak olsun ?

Kaynak: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-microsoft-ignite-2019/ba-p/937025

Nihan Yazgan Kunduracı, Marketing Executive
https://www.linkedin.com/in/nihanyazgan/