Dijital Dönüşüm Başladı!

En son ne zaman bir CD’den müzik dinlediniz?

Ne zaman elinize bir makale alıp okudunuz?

Veya en son ne zaman sinemaya gittiniz?

Dijital dönüşüme hazırlık yaparken aslında uzun zamandır içerisinde olduğumuzu fark etmiyoruz. Hayatınızı göz önüne aldığınızda göreceksiniz ki film izlemek, müzik dinlemek, güncel makaleler okumak, hatta toplantılara katılmak bile neredeyse tam anlamıyla dijital. Elinize telefonunuzu alın veya gözlerinizi kapatın ve düşünün: Spotify müzik; Netflix film; Amazon alışveriş; Airbnb otelcilik; Kindle kitap; Turkcell Dergilik ise basılı medya sektörünü tam anlamıyla dijitalleştirmiş durumda. Yemeksepeti’nden evine yemek siparişi hiç vermemiş olan kaldı mı? Telefon defterinden en yakındaki taksi durağını aramaktan ziyade saniyeler içerisinde size en yakın taksiyi bulan BiTaksi’yi kullanmayan var mı peki?

Milattan önce IV. yüzyılda yaşamış olan Herakleitos’un sözünü beraber hatırlayalım: “Değişmeyen tek şey, değişimin değişmezlik ilkesidir.” Günümüze uyarladığımızda, dijital dönüşüm gerçeğinin değişmezliği de kristal berraklığında. Hologramların sahneye çıktığı, robotların kendi etrafında 3600 taklalar atabildiği, konserlerin VR gözlüklerden takip edildiği ve her bilgiye her yerden erişilebildiği bu yeni dalga üzerinde hayatta kalmak bir tercihten çok artık bir zorunluluk

3 Adımda Dijital Dönüşümü Avantaja Çevirin

Bahsedeceğimiz 3 kısa adımla siz de dijital dönüşümünüzü başlatabilir, teknolojinin sizlere sunduğu sonsuz kaynaktan yararlanarak firmanızın gelişmesini sağlayabilirsiniz.

1) Bulut Teknolojilerinden Yararlanın
Verilerinize her zaman ve her yerden ulaşarak yönetim, değişim ve paylaşım ihtiyaçlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, yüksek performans ve düşük maliyetle verilerinizi güvenlik altına alabilirsiniz.

2) Sosyal Medya Stratejinizi Değiştirin
Her paylaşımın 20 dakikadan 48 saate göre değişkenlik gösterdiği bu zamanlarda, sosyal medya stratejinizi güncellemelisiniz. Paylaşım saatlerine ve içeriğinizin uygunluğuna dikkat ettiğiniz vakit, firmanızın sosyal medyadan da yüksek geri dönüşler alabildiğini göreceksiniz.

3) Dijital Deneyimler Yaratın
Ürün ve servislerinizi dijital ortamlarda pazarlamaya başlayın. Ürün ve servisleriniz hakkında daha fazla eğitici içerikler paylaşmaya özen gösterin. Web sayfanızı güncel ve interaktif tutarak müşterilerinize bir ürün/servis sağlayıcısından fazlası olduğunu gösterin.

Bonus: Microsoft Ürün ve Servisleri ile Süreçlerinizi Hızlandırın
Microsoft bulut çözümleri ortağı olarak bizimle iletişime geçerek dijital dönüşümünüzü başlatabilir, müşterilerimize sunmuş olduğumuz ayrıcalıklı ürün, servis, eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Dijital dönüşün farkına varmayanlar çağın gerisinde kalmaya ve yok olmaya başlarken diğerleri ise bu çağın meyvelerini yemeye çoktan başladı. Hangi tarafta yer almak da tamamen sizin elinizde.

Dijital dönüşüm başladı, hazır mısınız?

Mert Tüfekçioğlu
Marketing Specialist 

Makronet