Şirket verilerinize nerede, ne zaman ve kimlerin erişeceğini kontrol edebileceğiniz koşullu erişim politikaları artık Microsoft 365 Business’a getiriliyor! Bu sayede, SMB müşterilerinin daha kapsamlı olarak güvenceye alınmasına yardımcı oluyor. Microsoft 365 Business abonelerine sunulan Koşullu Erişim politikaları Azure Active Directory Premium P1 abonelerine sunulanlarla aynıdır.

Çalışanlarınızın hassas şirket verilerine gözetimsiz kişisel cihazlarından erişim sağlamaları endişece verici olabilir. Üstelik, çalışanların işten ayrıldıktan sonra bu verilerin depolama alanlarında ve uygulamalarda tutuluyor olması da istenmeyen bir durumdur. Günümüzde ise şirket bilgileri bulutta tutulmaktadır ve çalışanların, çeşitli cihaz ve konumlardan bu bilgilere erişebilmeleri gerekmektedir. Bunun için, istenmeyen erişimleri önlemek ve sınırlandırmak adına koşullu erişim politikaları kullanıcılara yardımcı oluyor. Verilere kimlerin, hangi konumlardan erişebileceği gibi ölçütler belirleyebilirsiniz. Office 365 ortamınıza kullanıcılarınızın nerede, ne zaman ve kiminle bağlandığını kontrol ederek güvenli erişimi sağlayabilirsiniz.

Gelişmiş Azure Çok Faktörlü Kimlik Doğrulama (MFA) özelliğini, Koşullu Erişim ilkeleri ile birlikte yapılandırabilirsiniz. Yani, şirket kaynaklarına erişim sağlamak için bilinen bir yerden oturum açan bir kullanıcının hala şirket kaynaklarına erişim hakkını inceleyebilirsiniz. Böylece, güvenilmeyen bir yerden oturum açan bir kullanıcının erişimine başlamadan önce MFA yoluyla kimliğini doğrulaması gerekecektir.

Microsoft 365 Business ile 300’den az çalışanı olan kuruluşlar için özel tasarlanmış ve fiyatlandırılmış kapsamlı bir güvenlik çözümüne erişebilirsiniz. Koşullu Erişim hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.