Microsoft 365 Kullanım Analizi, pek çok sektör ve departmanda kullanılıyor. Verilerle güçlendirilmiş detaylı grafikler, raporlar ve analizler sunan Power BI, Microsoft 365 tarafında da kullanıcıların yardımına yetişiyor. Bu analizde; Office 365 kullanım verilerini görsel olarak takip edebilir, raporlama gerçekleştirerek kurumunuzla paylaşabilirsiniz. Ayrıca, belirli bölge ve departmanların Office 365’i nasıl kullandığını görebilirsiniz.

İçerisinde barındırdığı geniş yelpazeli raporlar, belirli kullanıcıların kullanım bilgilerini 12 ay öncesine kadar sizlere sunar. Office 365 benimseme paketi tamamen ücretsizdir. Power BI yönetim kısmı içerisinde üyeliğinizi oluşturduktan ve 48 saat içerisinde gelecek olan aktivasyon gerçekleştikten sonra sistem tarafından size atanan Tenant ID ile yolculuğunuza başlayabilirsiniz!

Peki bu paket içerisinde sizleri neler bekliyor? Microsoft 365 kullanım analizlerine en detaylı ve güvenilir bir şekilde ulaşmanız adına sistem size 4 farklı kategori sunar:

1. Benimseme: Kullanıcılarınızın Office 365’in kaç kişi tarafından kullanıldığı, atanan lisansların sayısını ve bu lisansların kullanım oranlarını takip edebilirsiniz.

2. İletişim: Kurumunuz içerisinde iletişim kanalı olarak hangi ürün ve servislerin kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca bu kullanımın verimliliğini de takip edebilirsiniz.

3. İş Birliği: Kullanıcılarınızın OneDrive ve SharePoint’i nasıl kullandığını, şirket içerisinde ve dışarısında gerçekleştirilen dosya paylaşım trafiğini ve aktif hesap sayısını görebilirsiniz.

4. Aktivasyon: Office lisanslarının kaçının etkin olup olmadığını ve çoklu lokasyona sahip şirketler için hangi lokasyonda ne kadar kullanım yoğunluğu olduğunu görebilirsiniz.

Bu pano size sektörünüzün gerekliliklerini göz önünde bulundurarak yeni bir strateji oluşturma veya olanı geliştirme imkanı sunmaktadır. Gerekirse çalışanlarınıza eğitim ve destek sağlayarak kullanım oranlarınızı ve verimliliğinizi optimize edebilirsiniz. Üstelik, eğer 150 kullanıcı ve üstü bir kurumsanız, Makronet FastTrack servislerinin sunacağı ayrıcalıklı desteğin de bir parçası olabilirsiniz!

Haziran 11, 2019 | Makronet | Microsoft Global Program Manager  |  Eren Yay