7 Mart’ta Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Microsoft Teknoloji Zirvesi‘nde platin sponsor olarak yer aldık. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’nun açılış konuşmasıyla başlayan zirve birçok sektörde işinde uzman kişilerin sunumlarıyla devam etti. Perakende, finans, yapay zeka,dijital işyeri, üretim gibi başlıklar altında her salonda ayrı konuşmalar gerçekleşti. Katılımcılar teknoloji deneyim merkezi ile Microsoft teknolojisi ve çözümlerini deneyimleme şansına sahip oldu.

Makronet olarak bizde ‘Bulutla Geleceğe’ anlayışımızla geliştirdiğimiz çözümleri gün boyu standımızı ziyaret eden katılımcılara anlattık. Bunun yanı sıra sunumlarda da yer aldık. Microsoft Global Program Manager Eren Yay ” MyAdmin – Self-servis Microsoft Bulut Ürünleri, Güvenlik, Lisans ve Çözüm Yönetim Portalı ” sunumu ile çözümümüzü anlattı. Ayrıca, Satış Direktörü Buket Şerefli “Lisans Optimizasyon ve Güvenlik Otomasyon Çözümü” sunumunu gerçekleştirdi. Bu sunumda müşterimiz Jolly CIO’su Mehmet Çilingir katılımcılarla Makronet ile gerçekleştirdikleri dönüşüm hikayelerini paylaştı.

MyAdmin; self-servis Microsoft bulut ürünleri, güvenlik, lisans ve çözüm yönetim portalıdır. Office 365 lisanslama, bölge/maliyet ve faturalandırma süreci yönetiminizi herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç olmadan tek kanaldan gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik,  Office 365 Secure Score ve KVKK testleri ile yol haritanızı portalımızdan görebilir.

SAM4UP; Makronet’in Microsoft Yazılım Varlık Yönetim süreci için ISO standartlarında geliştirdiği hizmet programı çözümüdür. Makronet bu çözüm ile Türkiye’deki ilk ve tek SAM Managed Hizmet Programı’nın yetkinliğine sahip iş ortağı olmaya hak kazanmıştır. SAM4UP ile daha iyi iş stratejisi belirleyebilir, yazılım ve lisans optimizasyonu öngörüleri elde edebilir, firmanıza değer katabilirsiniz. Ayrıca, SAM4UP çözümümüz ile Microsoft Global SAM Managed sayfasında yer aldık.

Bulut şemsiyelerimizin ve standımızın gün boyu dikkat çektiği zirvede, hoparlör ve hediye çeklerimize katılımcıların ilgisi büyüktü.
İlber Ortaylı’nın konuşması ile son bulan Microsoft Teknoloji Zirvesi tüm iş ortakları ve katılımcılar için oldukça verimli ve güzel geçti.