Microsoft Teams 3 yeni özellikle karşımıza çıkıyor. Yeni özellikler özellikle sahada çalışan firstline çalışanlar için oldukça önemli. Saha içinde çalışanların kurumdakilerle iletişim kurması, işbirliği içinde olması ve bilgi paylaşması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kendi aralarında da bu iletişimi sürdürmeleri gerekir. Bu konuşma ve bilgi paylaşımı için kullanılan uygulamanın güvenlik ve uyumluluk sorunları olabilir. Bu noktada Teams kullanıcılarına özelleştirilebilir ve güvenli mobil bir deneyim sunuyor.

Çalışanlar görevlerine göre farklı özelliklere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle BT yöneticileri çalışanların ihtiyacına ve rolüne göre Teams özelliklerine erişim sağlayabilir. Çalışanlar ihtiyaç duyduklarını gezinti çubuğuna ekleyip özelleştirebilirler. Ayrıca sesli mesaj kaydetme ve paylaşma, tüm konuşmaları tek bir yerde tutma, konum paylaşımı gibi özellikleri de içeriyor.

Yeni eklenen Shifts ile yöneticiler vardiya programlarını kolayca planlayabilecek ve ekip üyeleri programları inceleyip değişiklik talep edebilecekler.