teams

Microsoft Teams Kasım yenilikleri karşınızdaMicrosoft Teams ekiplerin çalışmalarını kolaylaştırmak ve güçlendirmek için yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor! Kasım ayında yeni özellikler eklendi. Yöneticiler için yeni özellikler ve grup özellikleri gibi geliştirmeler mevcut.  Ekibinizi Meekan, Polly app ve Jira Cloud gibi entegrasyonlar ile özelleştirebilirsiniz.

Grup üyelerinin sıklıkla değiştiği dinamik gruplarda ekipleri yönetmek zorlaşır. Artık bunu yönetmek daha kolay hale geliyor. Azure Active Directory’deki kullanıcı veya cihaz özelliklerine göre dinamik olarak yönetildiği dinamik üyelik kuralıyla Office 365 grupları tarafından desteklenen ekipler oluşturabilirsiniz. Azure Active Directory’deki dinamik üyelik kuralları, bir veya daha fazla dinamik gruba üye olan her kullanıcı için Azure AD Premium P1 lisansı gerektirir.

1000’den fazla kullanıcısı olmayan bir kuruluştaki herkesin işbirliği için tek bir ekibin parçası olması için otomatik bir yol sağlayan organizasyon ekibi özelliği de eklendi. Bu özellik ile global yöneticiler; organizasyonda her kullanıcıyı ekleyen ve üyelerin kurumda olup ayrılmasına bağlı olarak üyeliği Active Directory ile otomatik olarak güncel tutan bir kamu ekibini kolayca oluşturabilirler.

Ayrıca kapsamlı dizin araması da mevcut. Kullanıcıların Teams’te nasıl iletişim kurduklarını görebilirsiniz.  iOS ve Android için de birtakım özellikler mevcut. Artık mobil cihazlarınızda Teams bildirimlerini kontrol edebilirsiniz. İstediğiniz gün ve saatlerde bildirimleri sessize alabilirsiniz.  Ayrıca, organizasyon şemasındaki birini aramak veya doğrudan iletişim kartlarından bulmak için Teams mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Microsoft Teams aramalarında arayanın ismini görebilirsiniz.