Yeni Office 2019 ile Powerpoint’te Morph ve Zoom ile etkili sunumlar hazırlayabilir, Word ile içeriklerinizle kolayca etkileşim kurabilir, yeni formüller ve grafiklerle Excel’de güçlü veri analizleri yapabilirsiniz. Outlook 2019’da ise odaklanmış gelen kutusu ile önem derecesi düşük e-postaları ayırarak işinizle ilgili e-postalara odaklanabilirsiniz. Ayrıca BT ve sunucular için de güncellemeler getirildi.

Windows ve Mac için Office 2019 artık kullanılabilir! Office 2019 Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Proje, Visio, Access ve Publisher’ın bulunduğu şirket içi sürümdür. Office 365 Pro Plus güvenli Office deneyimi ve yönetimini sağlar. Henüz buluta geçiş yapmamış olan kullanıcılar için ise Office 2019; hem kullanıcılar hem de BT uzmanları için şirket içi uygulamalarda yeni özellikler ve güncelleştirmeler de sağlar.

Office 2019 kullanıcılara kısa sürede güzel içerikler hazırlama imkanı sunar. Powerpoint 2019 ile sinematik sunumlar yapabilir, efektler ve gelişmiş mürekkep özellikleri ile görselliği yüksek çalışmalar oluşturmanızı sağlar. Excel 2019’da ise yeni formüller,grafikler ve güncellemeler eklendi. Böylece veri analizi yapmak daha kolay ve güçlü bir hale gelecek.

Word 2019 ve Outlook 2019’a ise kullanıcıların önemli konulara odaklanmasını sağlayan özellikler eklendi. Sesli okuma ve öğrenme araçları ile içeriğinizle kolayca etkileşimde bulunabileceksiniz. Odaklı gelen kutusu ile önem derecesi düşük e-postaları ayırarak doğrudan işinizle ilgili e-postalara odaklanmanızı sağlar.

Bunların yanı sıra yeni Office 2019’da BT için de yeni güncellemeler ve özellikler getirildi. Office 2019 ile maliyetleri azaltmak ve güvenliği artırmak için Office’in kurum içi sürümlerini C2R’ye taşınıyor. Bununla birlikte, ağ tüketiminin azaltılması ve Office 365’e kolay bir yükseltme yolu bulunuyor. Office 2019 güncellemelerinin bir kısmı da sunucular için gerçekleştirildi. İlerleyen haftalarda Exchange Server 2019, Skype Kurumsal Sunucusu 2019, SharePoint Server 2019 ve Project Server 2019 yayınlanacak.

Ofis 2019 önümüzdeki birkaç hafta içinde tüketici ve ticari müşterilere sunulacak. Ancak bazı özellikler yalnızca  Office 2019’un Mac veya Windows sürümlerinde kullanılabilir olacak.