teams

Teams yeni özellikleri ile gelmeye devam ediyor. Bu ayda bir çok geliştirme yapıldı. Yenilikler; verimli bir iş birliği, etkili iletişim ve farklı uygulamalarla entegrasyon sağlamak gibi gereksinimleri karşılamak adına yapıldı. Ayrıca BT yöneticilerine yönelik yeni özellikler getirildi.

Artık Teams kullanıcıları meşgulken durumlarını “Rahatsız etme” olarak ayarlayıp yalnızca belirledikleri kişilerden arama alabilecekler. Bu özelliğe Ayarlar > Gizlilik kısmından ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Microsoft Phone System Auto Attendant  genel olarak kullanılabilir ve Call Queues önizlemeye sunuldu. Üstelik, Skype Auto Attendant ve Call Queue çağrılarını doğrudan Teams’den yanıtlamanız artık mümkün.

Microsoft Teams in ücretsiz sürümü kısa bir süre önce kullanıma sunulmuştu. Buna ek olarak, verimli iletişim kurabilmek adına Teams’e yeni Wiki uygulaması da eklendi. Diğer uygulamalar sekmesinde bulabileceğiniz Wiki ile “Kişisel” sekmesinde kendinize ait özel notlarınızı tutabilir, “Tüm” sekmesinde tüm sayfalarınızı görebillir ve “Son” sekmesinde son zamanlarda etkileşimde olduğunuz kullanıcıları görebilirsiniz. Diğer yeni uygulamalar ise; BitBucket, Jira ve MailClark.

Bitbucket ; Ekip üyelerinin geliştiriciler tarafından yazılan kod üzerinde işbirliği yapmalarına izin verir.

MailClark; Ekiplerde tüm harici mesajları (e-posta, sosyal medya, canlı sohbet) toplu olarak yönetmenizi sağlar

Jira bot; Ekip üyelerinin yazılımı planlamasını, izlemesini, sorunları kolayca bulap ekip üyelerine atama yapmanızı sağlar. Böylece sorunları kısa sürede çözebilirsiniz.

BT yöneticileri için ise,

  • Çağrı ve toplantı kalitesine genel bir bakış sağlamak için tamamen entegre bir Çağrı Analizi Panosu
  • Yönetici Merkezi’nde ve PowerShell kullanıcı düzeyi politikalarındaki ve kuruluş ayarlarındaki güncellemeler
  • Ekipler ve Skype Kurumsal Yönetim Merkezi’ne kolay erişim özellikleri eklendi.