Yeni OneDrive Güncellemeleri Kullanımda! OneDrive kullanıcıları için Microsoft OneDrive web ve mobile yeni güncellemeler getirildi. Web için getirilen güncellemelerde; “Orijinali görüntüle” özelliği ile artık OneDrive ve SharePoint Online‘da fotoğraflarınızı dosyayı indirmeden yüksek çözünürlükle görüntüleyebilir, dosyalarınız için erişim istatistiklerinin haftalık eğilimlerine bakabilirsiniz. Bu yenilik kullanıcılara, bir gündeki görüntülenme sayısının bilgisini ve günlük görüntülenenleri içeren haftalık bir grafik sunar. Böylece dosyanızdaki etkileşimleri kolayca takip edebilirsiniz. Ek olarak, paylaşılan dosyalarınızda neler olduğunu dosyayı yada ayrıntılar kısmını açmadan kısa yoldan görebileceksiniz.

onedrive

Mobil güncellemelerde ise  Android için getirilen yenilikler mevcut. Artık OneDrive ile Android’de daha hızlı ve kolay tarama yapabileceksiniz. Tarama işlemi yapılırken Office Lens teknolojisinden faydalanılır.

onedrive

En çok istenen özelliklerden biri de pin koduna ek olarak parmak izi korumasının da getirilmesiydi. Son güncelleme ile bunu yapmak artık mümkün. Cihazında parmak izi okuyucusu olan Android kullanıcıları parmak izi korumasını kullanabilecek. Kullanıcıların mobil cihazlarda paylaşılan klasörlere göz atarken görebileceği paylaşım ipucu ise klasörün kimlerle paylaşılacağını kolayca tanımlamanıza olanak sağlıyor.

Makronet