Azure AD Şifre Koruması, kuruluşunuzdaki  Azure ve şirket içi tüm şifre ayarlarını ve sıfırlama işlemlerini  kontrol etmek için entegre bir yönetici deneyimi  sağlar. Ortamınızdaki kolayca tahmin edilen şifreleri ortadan kaldırmanıza yardımcı olur. Ayrıca;

1. Azure AD ve Windows Server Active Directory‘deki hesapların şifre korumasını yapabilirsiniz.

2. Azure AD ve şirket içi Windows Server Active Directory için Azure AD Şifre Korumasını Azure Active Directory portalında birleşik bir yönetici deneyimi ile yönetebilirsiniz.

3. Azure AD akıllı kilitleme ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz.

Akıllı Kilitleme

Akıllı kilitleme kullanıcılarınızın şifrelerini tahmin etmeye çalışanları bulut istihbaratını kullanarak kilitleme sistemidir. Bu sistem, geçerli kullanıcılardan gelen imzaları tanıyabilir ve bunları saldırganlardan ve diğer bilinmeyen kaynaklardan farklı olarak değerlendirebilir. Böylece, akıllı kilitleme ile saldırganların kullanıcılarınızın hesaplarına erişmesine engelleyerek hesaplara yapılan saldırıları azalmasını sağlar. Tüm Azure AD müşterileri için güvenlik ve kullanılabilirlik ayarları vardır, ancak bu ayarları ortamınız için doğru değerlerle de özelleştirebilirsiniz.

Engellenen şifreler ve akıllı kilitleme ile birlikte Azure AD şifre koruması, saldırı anında parolaların tahmin edilmesini zorlaştırarak güvenliğinizi sağlar.