Microsoft Office365 için Yönetici Deneyimi Zenginleştirildi! Gelişmiş Tehdit Koruması (ATP) ile artık yöneticiler, spam, toplu, phish veya bir posta akışı kuralıyla karşılaştığında filtrelenmiş iletileri karantinaya göndermek için politika oluşturabilirler. Ayrıca karantinadaki mesajları görebilir, yanıtlayabilir ve silebilirler. Office 365 Veri Kaybını Önleme (DLP) ilkelerini büyük ölçüde ihlal eden kullanıcıları görüntüleyebilirler. Bunun yanında DLP politika ihlallerindeki sıradışı durumları gösteren anomali bilgilerini de görebilirler. Üstelik, politikaları ihlal eden dokümanların veya e-postaların daha kolay tanımlanmasını sağlayan DLP politika eşleşmelerinin yeni bir raporu da sunuluyor.

Yakında, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı için tespit ayrıntıları da dahil olmak üzere, kuruluş içinde belirlenen kötü amaçlı e-postaların ayrıntılı bir şekilde incelenmesini sağlayan, gelişmiş bir Tehdit Koruması durum raporu sunulacak.

Kısa bir süre önce Office 365 Gelişmiş Tehdit Koruması’nın (ATP) SharePoint Online ve OneDrive for Business içindeki dosyaları korumaya yönelik uzantısını duyurulmuştu ve şimdi bu uygulamalarda depolanan dosyaların karantina yetenekleri genişletildi. Bu geliştirme, karantinadaki dosyaları indirme, yayınlama, bildirme ve silme özelliklerini içerir.

  • “Yayınla”, dosyadaki son kullanıcı bloğunu kaldırır.
  • ‘Sil’ dosyayı karantinadan kaldırır; ancak, dosya SharePoint Online, OneDrive for Business ve Microsoft Teams’de engellenir ve içeriğe özel denetlenen etkinlikleri korumak için bu hizmetlerde ilgili belge kitaplıklarından silinmelidir.