Microsoft Planner ve SharePoint Entegrasyonu Sağlandı! Görev yönetimi, ekibinizin ihtiyaç duyduğu her şeye tek bir yerden erişmesi için en etkili olandır. Bu nedenle Microsoft Teams ile Microsoft 365 entegrasyonları yapılmaya devam ediyor. Outlook için Takvim, Microsoft Teams uygulaması ve Dosyalar için SharePoint entegrasyonunun sağlandı. Bunun ardından SharePoint entegrasyonu ile Planner’ı SharePoint sitelerinize yerleştirecek yeni özellikler getirildi. Bu özellikler; Plan ekleme ve web bölümü eklemedir. Sonuçta bu iki ekleme özelliği  görev yönetimini grup bağlantılı SharePoint ekip sitelerine getirir.

planner

 

Plan ekleme – Her SharePoint sitesinin ana sayfasındaki + Yeni düğmesi, ana sayfanızdan doğrudan liste ve belge kütüphaneleri oluşturmanızı kolaylaştırır. Şimdi, + Yeni düğmesinde bir plan ekleme seçeneği bulabileceksiniz. Planı, gezinti bölmenize ekleyerek böylece tüm ekibiniz tek bir tıklamayla erişmesini sağlayabilirsiniz.

Web bölümü ekleme – SharePoint web siteleri, dahili haberlerden paylaşımlı belgelere kadar ilgili bilgileri hızlı bir şekilde gözden geçirmenize ve bunlara erişmenize yardımcı olur. Yeni Planner web bölümü ile plan sayfalarını doğrudan sayfalara ve haber yayınlarına eklemeniz mümkün.