microsoft 365

Bireylerin erişilebilir içerik üretmelerine, ekip çalışmasını güçlendirmeye, gerçek zamanlı olarak birlikte çalışmaya ve güvenli, uyumlu bir iş ortamı oluşturulmasına yardımcı olmak için yeni Microsoft 365 özellikleri duyuruldu.

Bu özelliklerden Erişilebilirlik Denetimi önerilen bir menüyü de içerip iyileştirmeler için Al’yi kullanarak önerilerde bulunur. Bir açıklama önermek gibi iş akışınız için kolayca düzeltmeler yapmanızı sağlar. Artık, SharePoint’te ilgilendiğiniz içeriği daha hızlı bulabilirsiniz. SharePoint mobil uygulamasındaki “Bul” sekmesi ile hareket halindeyken ihtiyaç duyduğunuz bilgilere daha kolay erişmeniz mümkün. “Bul” sekmesi, aygıtlarınızdan son zamanlarda üzerinde çalıştığınız belgeler ve siteler dahil olmak üzere, arama yapmak zorunda kalmadan sitelerinizi, dosyaları, haberleri ve sizinle alakalı kişileri otomatik olarak oluşturmak için AI’yı kullanır.

Bireysel gizlilik haklarını korumak için getirilen Kişisel Verileri Koruma Kanunu (KVKK) ile Microsoft bulut uyumluluğu sağlandı. Böylece, artık daha güvenli bir çalışma ortamına sahipsiniz!

Diğer bir yenilik ile, Microsoft Teams daha verimli toplantılar gerçekleştirmenize olanak tanır. Microsoft Teams kullanan ekipler için Cortana sesle etkileşime geçmeyi sağlayan etkileşimleri de içeren bir dizi yetenek eklendi. Mobil kullanıcılar için hareket halindeyken toplantılara katılmayı daha kolay hale getirildi. Artık, ekranınızı doğrudan toplantıdaki diğer kişilerle hızlı bir şekilde mobil cihazınızdan paylaşabilir veya kitaplığınızdan resim ve video yükleyebilirsiniz.