microsoft teams

Teams yeni özellikleri ile daha etkili iletişim kurabilirsiniz! Artık, bulunduğunuz sayfadan çıkmadan doğrudan komut kutusundan sohbet mesajı gönderebilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki komut kutusuna @ sembolünü ve bir başkasının adını yazıp sohbeti başlatmak için mesajınızı yazmanız yeterli olur. Buna ek olarak bir diğer kolay yol da, kişinin kartvizitinden hızlıca sohbet etmek için profilin resminin üzerine gelmektir. Bu şekilde de konuşma başlatabilirsiniz. Ayrıca, kuruluşunuzun dışından bir kişiyi, Microsoft Teams’deki grup aramanıza eklemeniz mümkün. Ayrıca, kuruluşunuzun dışındaki herkesin katılabilmesi için bir çevirmeli telefon numarası dağıtma seçeneğiniz de var.

Daha etkili iş birliği yapabilmeniz için de yeni özellikler eklendi. Artık, bir grubu oluşturan kişi bir grup yada kanal oluşturduğunda ekibin geri kalanı için önemli kanalları otomatik olarak favorilere ekleyebilecek. Böylece favorilerde otomatik olarak yeni kanalın keşfedilmesini ve erişilmesini kolaylaştıracak şekilde görünecektir. Bir kanalda önemli sayfaları, haber makalelerini ve listeleri tek tek sekmeler olarak yerleştirmek için SharePoint sekmesini kullanabileceksiniz. Bu, sayfalara ve haber makalelerine tam olarak erişebilmenizi ve tam anlamıyla etkileşime girebilmenizi sağlar.

Son olarak, Planner, Teams‘e entegrasyonu ile  zamanlama görünümünde, yaklaşan görevlere genel bir bakış elde edebilir, tarihleri ​​ayarlamak için sürükleyip bırakabilir, Filtre ve Grup seçenekleriyle artık “Assigned To”, “Progress”, “Due Date” ve “Labels” şeklinde görevleri gruplayabilirsiniz.