OneNote

En sevilen özellikler OneNote 2016’dan OneNote for Windows 10’a getiriliyor. Ayrıca Windows 10 için yeni özellikler de ekleniyor. OneNote 2016’da mevcut olmayan, mürekkep efektleri  ve önemli ölçüde geliştirilmiştir ve Windows 10 ile derin entegrasyon sağlar. Şimdilik OneNote 2016 için yeni özellik eklemek yerine , OneNote 2016’daki tüm favori özelliklerin Windows 10 için OneNote’da da kullanılabilir olması sağlanıyor.  Ayrıca yeni OneNote  daha iyi performans ve senkronizasyon, güvenilirlik ve pil ömrü için birçok iyileştirme içeriyor.

Windows 10 için OneNote’a getirilen özelliklerden bazıları şu şekilde;

  • Özel etiketler ekleme
  • Önemli bilgileri işaretleme
  • Office dosyalarının önizlemeleri
  • Yerleşik Class Notebook özellikleri
  • Farklı tasarımları tek bir birleşik bir arayüzde birleştiren görünüm özellikleridir.
  • Etiketleri ekleme ve arama:  OneNote 2016’nın popüler etiketler özelliği, Windows 10 için OneNote’a geliyor! Yakında özel etiketler ekleyebilecek, oluşturabilecek ve arayabilecek, önemli bilgileri işaretlemeyi ve daha sonra kolayca bulabileceksiniz. Oluşturduğunuz etiketler artık cihazlarınız arasında dolaşacak ve OneNote, diğer kişilerin kullandığı etiketleri paylaşılan bir defterde gösterecek.
  • Dosyaları görüntüleyin ve düzenleyin: OneNote’ta Office dosyalarının canlı önizlemelerini görün, ekli belgeler üzerinde birlikte çalışın ve dizüstü bilgisayarlarınızda bulut dosyaları ile yer açın. OneDrive’daki bir dosyanın  ekinin OneNote sayfasındaki önizlemeyle kaydedilmesinin tüm avantajlarını görebilirsiniz.
  • Ek Sınıf Not Defteri özellikleri: OneNote 2016 eklentisinde bulunan Class Notebook özelliklerinin tam listesi, bu yaz Windows 10 için OneNote’da sunulacaktır. Ayrıca artık ayrı bir eklenti yüklemenize gerek yok – hepsi yerleşik!

Geçtiğimiz yıl, farklı tasarımları tek bir birleşik bir arayüzde birleştiren Windows 10, Mac, iOS, Android ve OneNote Online’da OneNote’a yeni bir görünüm sunuldu. Yeni kullanıcı deneyimi büyük dizüstü bilgisayarlar için çok daha iyi ölçeklendiriyor ve yardımcı teknolojilere dayanan kullanıcılar için erişilebilirliği önemli ölçüde artırıyor.