sharepoint ve teams

Artık Sharepoint’te yeni gönderi oluşturup bunu istediğiniz platformda paylaşabilirsiniz. Office 365’teki SharePoint sitesinden, Haberler oluştur’u tıklayın ardından sık ve izlenen siteler listesiyle başlayarak haberlerinizi yayınlamak istediğiniz yeri seçin. Siteyi seçtiğinizde, doğrudan o sitenin haber bültenine yönlendirilirsiniz. Bir başlık verin, içeriğinizi sürekli genişleyen web parçaları kümesinden ekleyin ve haber yapmaya başlayın.

Buna ek olarak, Microsoft  Teams entegrasyonu da sağlandı. SharePoint, Microsoft Ekipleri için de bir içerik hizmetidir, Artık Microsoft Teams kanallarında sayfa, haber makalesi ve listeleri sekme olarak eklemek için SharePoint sekmesini kullanmak mümkündür. Sonuç, tıpkı bir tarayıcıda gördüğünüz gibi, bir kanalda sekme olarak entegre edilmiş gibidir. İçeriklerle ; listeler için sıralama ve görünümler, Power BI web bölümündeki raporları filtreleme ve Microsoft Stream web bölümünde videoyu görüntüleme dahil.tam olarak etkileşime girebilirsiniz. Bu entegrasyonla, Sharepoint sekmesini kullanarak sayfa yada haber makalesi ekleyebilir, yeni haberleri Teams ile ekibinizle paylaşabilirsiniz.Üstelik yayınlanan her haber makalesini  ekibinize otomatik olarak gönderip bir konuşma başlatabileceksiniz.

Ayrıca, haberleri şirket içindeki tüm çalışanların erişimi ve katılımı için Outlook aracılığıyla gönderebilirsiniz. Sitenizdeki haber makalelerinin tam listesinden  belirli haber öğelerini seçin. Kime: satırına kişi veya grup ekleyin, bağlam için basit bir mesaj ekleyin ve Gönder’i tıklayın. Böylece, SharePoint’teki haberler mail olarak gönderilebilecek.