yammer ve sharepoint

SharePoint intranet sitenizde sohbet için artık yeni Yammer web bölümü kullanıma sunuldu.Geçtiğimiz yıl içinde Yammer’da SharePoint ile çok sayıda entegrasyon sağlandı. Örneğin bir Yammer grubu oluşturduğunuzda bir SharePoint ekip sitesini ve belge kitaplığını otomatik olarak oluşturmak için Office 365 Grupları hizmeti kullanılır. Ayrıca, bir Yammer gönderisinde OneDrive ve SharePoint’te depolanan dosyaları kolayca bulup ekleyebilme özelliğini eklendi. Şimdi de yeni geliştirmeyle daha derin bir entegrasyon sağlanıyor.

Yeni Yammer web bölümü ile  mobil uyumlu ve farklı deneyimler için optimize edilmiş konfigürasyon seçenekleriyle sitelerinize ve sayfalarınıza hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirsiniz.  Ayrıca sitenize Yammer’da var olan belirli bir grubu ekleyebilir yada yeni bir grup oluşturabilirsiniz. Böylece zengin işbirliği ve fikir alışverişleri ile  kurumunuzda güncel olarak haber ve duyuru akışı sağlayabilirsiniz.

Kitlenizi etkinleştirmeye yardımcı olmak için, sayfanızdaki araç setinden Yammer web bölümünü eklerken, seçtiğiniz bir gruba bağlanabileceksiniz. Bunun için;

-En ilgili olduğunu düşündüğünüz ve topluluğunuzun ilgi duyacağı sohbetleri seçerek Yammer’da en fazla 4 ileti dizisini seçin.

-Ya da Yammer’ın sürekli olarak kitlenizi tanıtmak için algoritmalarla trend konuşmaları seçmesini tercih edin.

-Ya da okunmamış konuşmaları göstererek grubunuzdaki en güncel haberleri takip edin.

-Mobil deneyimiyle sitenize ve sohbetinize katılmaları için herhangi bir çalışanı etkinleştirin.