Yazılım Satış ve Lisanslama

Yönetim Bölümü için Microsof SAM Çalışması

SAM, şirketinizin varlıklarının nasıl yönetileceği konusunda bilgi sağlar ve geleceği planlarken daha fazla bilgiye dayanan kararlar vermenize yardımcı olur.

Bir SAM programı uygulamak, tüm çalışanların bilinçli ve sorumlu olmasını gerektirir; ancak en büyük sorumluluk yönetimindir. Birincil amacınız proje kaynaklarının onayı, sürekli destek ve ilkelerin ve süreçlerin yürürlüğe konması, kurum çapında en etkili ve verimli SAM planını sağlamak için gereken yönetimle SAM planını desteklemek olacaktır.

SAM Çalışmasının Yönetim İçin Avantajları

Yazılım Varlık Yönetimi endişelerinizi ortadan kaldırır. SAM ‘in çalışanlarınıza sağladığı ek verimlilik ve maliyet tasarruflarının yanı sıra SAM aşağıdakileri gerçekleştirmenizi sağlayabilir:

  • Yetersiz lisans süreçlerinden kaynaklanabilecek, yasal yükümlülükleri kontrol etme ve sınırlama.
  • Kapsamlı, düzenli bir lisans sistemi sayesinde daha hızlı ve sorunsuz şirket birleşmeleri ve satın alımları sağlama.
  • Hangi varlıklara sahip olduğunuzu tam olarak anlama ve bunların daha iyi bir şekilde kontrol edilmesini sağlama; bu, maliyet, tasarruf, yönetim ve yükümlülük şeffaflığı sağlar.
  • Kolaylaştırılmış yazılım işlevleri ve mevcut veritabanları hakkında bilgiyle pazara sunma süresini optimize etme.
  • Ofisin sorunsuz şekilde çalışmasını ve personelin işlerini yapmasını sağlayan yasal ve güvenilir düzenli yazılım uygulamalarıyla, çalışan moralini ve motivasyonunu artırma.
  • Şirketinizin varlıkları ve gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinme ve böylelikle hem kısa vadeli, hem de gelecek için kurumunuzun büyümesi için, bilgiye dayanan kararlar ve daha iyi planlar oluşturma.

 

Tüm SAM makalelerimiz;

Makronet