İş kritik uygulamalarını buluta geçirmenin avantajlarını gören kurumların sayısı giderek artıyor. Çoğu müşterimiz “neden bulut” tartışmasının ötesine geçip, “hangi bulut sağlayıcısını seçmeliyim” diye düşünmekte. Müşterilerimiz, iş kritik uygulamaları için performans, gizlilik ve ölçeklenebilirlik istiyorlar. Microsoft Azure, ölçek ve performansta çıtayı belirlemekte, uyumluluk ve güven konularına liderlik etmekte ve genel bulutta en küresel kapsamı sunmaktadır. Özellikle SAP iş yükleri için, SAP ile güçlü iş ortaklığımız sayesinde ortak müşterilerimize en iyi desteği sağlayabiliyoruz.

Azure’un SAP HANA iş yükleri için en güçlü genel bulut olduğundan emin olmak için önemli yatırımlar yaptık. Azure, HANA için mümkün olan en güçlü ve ölçeklenir altyapıyı sunuyor. Ayrıca yapay zekâ ve analiz servisleriyle, SAP verilerinin daha anlamlı hale getirilmesini sağlıyor. SAP ile uzun bir geçmişe dayanan iş ortaklığımız, kurumların üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olmak için Office 365 entegrasyonunu da içeriyor. Son olarak, SAP iş yüklerini başarıyla yönetmenize yardımcı olabilecek büyük bir iş ortağı ekosistemimiz bulunuyor.

Bizim için önemli bir odak noktası olan bu alanda kaydettiğimiz yenilikleri sizlere aktarmaktan mutluluk duyuyoruz:

M Serisi Sanal Makineler:

SAP HANA ve diğer veritabanı iş yüklerini çalıştırmak için, Intel® Xeon® Processor E7-8890 v3 ile çalışan ve 3,5 TB belleğe kadar destek sunan bu makineler, gerçek zamanlı çalışan iş uygulamalarının ölçeğini tek nodda yükseltebilmenizi sağlar.

SAP HANA Large Instance makinelerde iyileştirme ve coğrafi genişleme: 

Bunun için sunduğumuz özel Large Instance sunucular, önümüzdeki ay itibariyle Avrupa’daki veri merkezlerimizde de kullanıma sunuluyor. Bu sunuculara önümüzdeki dönemde gelecek iyileştirmeler ile Azure’da SAP HANA iş yüklerinizin ölçeğini tek nodlu yapılandırmalarda 20 TB’a kadar, çok nodlu yapılandırmalarda 60 TB’a kadar arttırabileceksiniz.

SAP Cloud Platform ve SAP HANA Enterprise Cloud:

 SAP’nin hizmet olarak sunduğu platformu SCP, Microsoft Azure üzerinde barındırılabilecek. Şu anda önizlemede olan bu yapı ile, iş uygulamalarınızı geliştirirken hem önceden oluşturulmuş SAP Cloud Platform bileşenlerinden, hem de Azure hizmetlerinden yararlanabileceksiniz.

Geçtiğimiz yıl Satya Nadella, SAPPHIRE’da sahneye çıkarak SAP ile iş ortaklığımızda yeni bir dönemi duyurmuştu. O dönemde SAP sistemleri için Azure’da Large Instance altyapısını kullanan şirketler arasında Coats LLC ve Rockwell Automation’ı paylaşmıştık. Bir yıl içerisinde SAP kurulumunu Azure üzerinde yapmayı tercih eden müşterilerde büyük bir artış gördük – dünyada olduğu gibi Türkiye’de de.

SAP iş yükleri için bulut platformu olarak Azure’u tercih eden şirketlerden birkaç örnek daha:

◦Accenture’ın iş kritik finansal raporlama sistemlerini çalıştıran bu sistem, herhangi bir genel bulut platformunda yapılan en büyük SAP HANA kurulumudur.

◦Mitaş Enerji yeni S/4HANA projesinde Azure’u tercih etti.

“Yeni S/4HANA projemizde Microsoft Azure servislerini tercih ettik. Bu sayede alışılmış yapılarla elde edemeyeceğimiz seviyede esneklik ve güvenilebilirlik sağlamayı hedefliyoruz.” (Hasan Onur Beygo, CEO, Mitaş Arge Danışmanlık BT A.Ş.)

Hem Microsoft, hem SAP ekosistemlerindeki uzmanlıklarını sunarak müşterilerimizin başarısına yardımcı olan iş ortaklarımız bu projelerin önemli bir parçası. Microsoft, geçen hafta Orlando’da gerçekleşen SAPPHIRE NOW 2017 etkinliğinde Accenture, Cognizant, HCL, Infosys, TCS, Wipro gibi önde gelen global sistem entegratörlerini ağırlayarak, bu şirketlerin Azure üzerinde SAP kurmak isteyen müşterilere sağlayabileceği değerleri sundu.

SAPPHIRE NOW etkinliğinde yapılan duyurulara ilişkin daha fazla bilgi için lütfen bu sayfayı ziyaret edin.

Türkiye’de de yarın gerçekleşecek olan SAP Cloud Forum’da üç değerli iş ortağımız ile yer alacağız: BTC, CoreToEdge ve Atos. Etkinliğe katılacak olan herkesi standımıza bekleriz!