Office 365 Güven Merkezi

Office 365 müşterisi olarak, verilerinizin korunmasına yardımcı olması için Microsoft’a güvendiniz. Microsoft bu güvenin değerini bilmekte ve verilerinizin gizliliği ve güvenliği konusunda büyük bir hassasiyet göstermektedir. Microsoft, endüstrideki gizlilik, güvenlik ve uyumluluk uygulamalarında liderlik rolünü üstlenmeye çalışmaktadır.

Office 365 Güven İlkeleri ;

 Gizliliğiniz Önemlidir

office 365 dosya paylaşımı

Verilerinizin gizliliğine saygı gösteriyoruz

Reklam Yok: Office 365, Müşteri Verilerini reklam ürünleri oluşturmak için kullanmaz. E-postalarınızı veya belgelerinizi analiz ya da veri madenciliği yapmak veya reklam üretmek ya da  hizmeti daha iyi hale getirmek için taramayız.

Karışma Yok: Office 365, her zaman Müşteri Verilerinizi tüketici hizmetlerinden ayrı tutmanıza  olanak sağlar.

Veri Taşınabilirliği: Office 365 Müşteri Verileri müşteriye aittir. Müşteriler verilerini istedikleri zaman kaldırabilirler. Veri taşınabilirliği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Şeffaflıkta Lider

office 365 web

 

 

 

 

Office 365 müşterisi olarak, verilerinizin ‘nerede’ bulunduğunu, verilerinize ‘kimin’ erişebileceğini ve verilerinizle ‘ne’ yaptığımızı bilirsiniz.

Nerede: Office 365’in büyük veri merkezlerinin ve personelinin nerede bulunduğunu ve verilerinizin depolandığı yeri belirlemek için kullanılan mantığı bilirsiniz.

Kim ve Ne: Office 365 Müşteri Verilerinize kimin erişebileceği ve bu kişilerin hangi koşullarda erişebileceği hakkında açık ve net bilgiler veririz.

Nasıl: İstenirse, Office 365 veri merkezi konumlarıyla ilgili değişiklikleri Microsoft size bildirir.

Güvenlik Konusunda Taviz Yok

 

office 365 güvenlik

En ileri güvenlik uygulamalarında mükemmellik

Büyük Deneyim. Uygulamalarımızı ve ilkelerimizi, çevrimiçi verilerin güvenliğini sağlama konusundaki 15 yılı aşkın deneyimimiz sonucunda geliştirdik.

Güvenli Geliştirme Yaşam Döngüsü. Microsoft’un Güvenli Geliştirme Yaşam Döngüsü,güvenlik ve gizliliğin, yazılım geliştirmeden hizmet işlemlerine kadar tasarımdan itibaren yer almasını  sağlar.

5 Güvenlik Katmanı. Veriler 5 farklı katmanda korunur – Veri, Uygulama, Ana Bilgisayar, Ağ  ve  Fiziksel.

Proaktif İzleme. Kötü amaçlı davranışları tahmin ederek ve tehdit belirtisi olabilecek düzensiz olayları izleyerek bilinmeyen olası tehditleri tespit etmek için proaktif olarak izleme yaparız.

Erişim Kısıtlaması. Üretim sunucularına erişim küçük bir operasyon personeli grubuyla sınırlıdır.

Bağımsız Olarak Doğrulandı

office 365 paylaşım

Tüm Dünyada Geçerli Olan Endüstri standartlarıyla 3. taraflarca doğrulanan uyumluluk

ISO 27001 Sertifikalı: ISO27001, dünyadaki en iyi güvenlik standartlarından biridir. Office 365, ISO 27001 tarafından tanımlanmış olan sıkı fiziksel ve mantıksal denetimler ve süreç ve yönetim denetimleri setini uygulayan ilk büyük işletme üretkenliği genel bulut hizmetidir.

AB Modeli Şartları: AB Güvenli Liman’a ek olarak, Office 365, Avrupa Birliği tarafından belirlenen  şartlardan oluşan (“AB Modeli Şartları”) standart sözleşmeyi tüm müşterilerle imzalayan ilk büyük işletme üretkenliği genel bulut hizmeti sağlayıcısıdır. AB Modeli Şartları, uluslararası veri aktarımına yönelik bir düzenlemedir. Microsoft tarafından imzalanmış bir AB Modeli Şartları kopyasını almak için burayı ziyaret edin.

Veri İşleme Anlaşması. Microsoft tüm müşterilerine kapsamlı bir standart Veri İşleme Anlaşması (DPA) sunmaktadır. DPA gizlilik, güvenlik ve Müşteri Verileri üzerinde nasıl işlem yapıldığını ele  almaktadır. Standart Veri İşleme Anlaşmamız, müşterilerin yerel düzenlemelere uymasına olanak sağlar. DPA’nın imzalı bir kopyasını almak için burayı ziyaret edin.

Tüm Office 365 Makaleleri için;