Yazılım Satış ve Lisanslama

Microsoft SAM Çalışması ile Maliyetleri Azaltma ve İsrafı Önleme

SAM, daha sağlıklı bir kâr için işletme maliyetleriniz üzerinde kontrol sağlar.

Microsoft SAM, israflı çoklu satın alımları ortadan kaldırarak ve süreçleri geliştirerek maliyetleri kontrol etmenize yardımcı olabilir. İyi bir SAM planı uygulamak ve sürdürmek, varlıklarınızı optimize etmek ve görünürlük sağlamak ve böylelikle sadece kullanacağınız yazılımları satın almanız için her bir yazılım için kaç lisansa sahip olduğunuz bilgisini sağlar. Geliştirilmiş verimlilik ve varlık takibiyle genişleyen pazarlara kolaylıkla ayak uydurabilir ve şirketimiz büyüdükçe ve olgunlaştıkça gelecekteki gereksinimlerinizi yönetmek için en düşük maliyetli yöntemi bulabilirsiniz.

Microsoft SAM ile Yazılım maliyetleri üzerinde kontrol

SAM, yazılım kitaplığı satın alma ve koruma ile ilgili maliyetleri düşürmeye yardımcı olur. Mümkün olduğunda toplu indirimlerden faydalanmanızı sağlayan merkezi bir lisans sürecini de destekler.

Microsoft SAM ile Düşük destek ve bakım maliyetleri

Hangi yazılımın nereye gittiği açık olduğunda yedekleme ve geri yükleme sistemlerinin bakımı da daha kolaydır. Ayrıca masaüstü sistemlerini standartlaştırarak ve süreçleri otomatikleştirerek personel teknik destek taleplerini en aza indirebilir ve böylelikle desteği büyük ölçüde azaltabilirsiniz. Yazılımlar düzgün bir şekilde uygulandığında ve korunduğunda çalışanlar daha az teknik desteğe ihtiyaç duyar.

Microsoft SAM ile Potansiyel vergi tasarrufları

Yazılımınızı nasıl satın aldığınıza bağlı olarak SAM, yazılım amortismanı ve harcamaları için şirketinizin vergi avantajlarından daha iyi yararlanmasını sağlar. Hangi yazılımların, ne zaman ve hangi programlar dahilinde satın alındığını bildiğinizde şirketinizin ek para tasarrufu yapması için vergi danışmanlarınızla birlikte çalışabilirsiniz.

Microsoft SAM ile Optimize yazılım uygulaması

SAM programınızı destekleyecek doğru altyapının kurulmasıyla yazılım yükseltmeleri, virüs koruması ve güvenlik güncellemelerini otomatik olarak tespit edebilir ve uygulayabilirsiniz. Bu, maliyetleri kontrol etmenizi sağlamanın yanı sıra BT departmanınız ve yazılımları kullanan çalışanlar için zaman kazandırır ve karmaşıklıkları azaltır.

Microsoft SAM ile Daha fazla veri koruması

Verileriniz, yedek yazılımlarınız ve lisanslarınızı korumak için uygun bir felaket kurtarma planının bulunmasını sağlayarak SAM uzun vadede tasarruf sağlayabilir. Tüm yazılım varlıklarınızı takip ederek gerekmesi durumunda iyi yedek ve kurtarma planları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olacaksınız. Bir SAM Yazılımı Kullanım İlkesiyle, onaylanmamış yazılım yüklemeleri ve kurulumlarını ve ayrıca bunlarla gelen virüsleri azaltabilir ve böylelikle daha da fazla tasarruf edebilirsiniz.

Microsoft SAM ile Daha yüksek kullanıcı verimliliği

Yazılım sürümlerini standartlaştırarak dosya çatışmalarını önleyebilir ve dosya paylaşım sorunlarını azaltabilirsiniz ve böylelikle kurum bütününde iletişimi kolaylaştırabilirsiniz. Süreçlerinizi optimize ederek yönetim ve diğer personelin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlayabilirsiniz ve bu da, yüksek verimlilik, daha iyi genel iş memnuniyeti ve sonuç olarak daha fazla maliyet tasarrufu sağlar.