Dijital dönüşüm süreçlerinde çözüm ortağı arayan kurumlara maliyet, çeviklik ve inovasyon alanında uçtan uca destek veren bulut üretkenlik platformu Office 365, şirketlere verimlilik ve rekabet gücü kazandırmaya devam ediyor. Türkiye’de üçüncü yılını geride bırakan Office 365, IDC’nin yaptığı bir araştırmaya göre, kurumsal kullanıcılarına ortalama 292 bin 411 dolar tasarruf, yatırımlarında ise yüzde 288 geri dönüş sağladı. Bu başarısını KOBİ’lere yönelik özel bir kampanyalarla taçlandıran, Office 365 ayda sadece 30 TL’ye şirketleri bulut üretkenlik platformuna taşıyarak, daha fazlasını başarmaları için onlara güç katıyor.

Kurumlara ve bireylere daha fazlasını başarabilmeleri için güç katmayı misyon edinen Microsoft, bulut üretkenlik platformu Office 365, ile ezber bozmaya devam ediyor. Şirketlere dijital dönüşüm süreçlerinde rehberlik eden, onlara maliyet, çeviklik ve inovasyon sağlayacak çözümler sunan Office 365, IDC ile ortak yaptığı bir araştırma ile bulut bilişim teknolojilerindeki başarısını teyit etti.

Rakamlarla Office 365

Microsoft Office 365’in “Türkiye’de Toplam Sahip Olma Maliyeti” üzerine araştırma yapan IDC; BT altyapı harcamaları, personel verimliliği ve iş süreçlerinde üretkenlik alanlarında Office 365’in kurumlara esneklik, hız ve maliyet avantajı kazandırdığını ortaya çıkardı. Mart 2016’da tamamlanan araştırma sonuçlarına göre Office 365 kurumsal müşterileri üç yıllık bir süre içerisinde 292 bin 411 dolar tasarruf, yüzde 288 oranında da yatırımlarında geri dönüş yakaladılar.

BT altyapı maliyetlerinde yüzde 48 düşüş yaşanan şirketler, çalışan verimliliğinde ortalama 58 bin 768 dolar tasarruf elde etti. Üretkenliği iş süreçlerinin merkezine yerleştiren, erişebilirlik ve iş sürekliliği nezdinde daha verimli çalışan son kullanıcılar nezdinde Office 365’in yarattığı katma değer ise 45.141 dolar olarak öngörüldü.

Türkiye’den satılan her iki Office’ten bir tanesi Office 365, bulut üretkenlik platformu. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 100 listesine baktığımızda da 42 firmanın Office 365,çözümünü tercih ettiğini görüyoruz. Türkiye’de hâlihazırda 8 milyon Office 365, kullanıcısı var ve bu oran her geçen gün katlanarak büyüyor.

Office 365, iş hayatına sağladığı kolaylıklar sayesinde Türkiye’de de başarısını gösteriyor. IDC ile yaptığımız ortak bir çalışma kapsamında kurumlara maliyet, esneklik ve verimlilik avantajı sağladığımızı bir kez daha ispatladık. Araştırmamız Office 365,’in neden kurumlar tarafından bu kadar çok tercih edildiğinin en güzel kanıtı, şimdi bu başarımızı KOBİ’lere yönelik yeni kampanyalarımızla daha da yaygınlaştırmayı ve katlayarak artırmayı planlıyoruz. Office 365, sektörlerde sağladığı verimlilik artışı ile ekonomik büyümenin lokomotifi, dijital dönüşümün anahtar teslim çözüm platformu olarak öne çıkacak.

Günde 1 Çay Parasına KOBİ’leri Buluta Taşıyacağız!

İnovasyon: Çok boyutlu bir hamle
Şirketlerin sadece inovasyonu gerçekleştirmek için değil, aynı zamanda bu inovasyonu maliyet ve süreç verimliliğiyle desteklemek için çabalaması gerekli. Bu kapsamda bulut bilişim teknolojileri; maliyet, yönetim ve erişilebilirlik alanında en temel teknolojilerden biri olarak öne çıkıyor.

Bulut bilişim, şirketlerin uygulamalara ve altyapılara erişimini ve bunları kullanım şeklini dönüştürürken hem bireyler hem de kurumlar açısından önemli fırsatlar barındırıyor. Önümüzdeki dönemde Nesnelerin İnterneti, paylaşım odaklı ekonomi ve robotik alanındaki gelişmeler yeni iş alanları ve sektörler inşa ederken, bazı pazarlar da eski gücünü kaybedecek. Yeni bir çağ, yeni gereklilikler

Dördüncü Endüstri Devrimi’nin getirdiği dinamizm ve ölçek daha da hızlı ve planlı olmamızı gerektirecek. Bu doğrultuda KOBİ’lerimizin bulut bilişim trenini kaçırmaması ve bu alana yatırım yapması çok kritik.

Office 365, olarak biz de bu alanda onlara destek olmak ve yenilikçi teknolojilerle onları buluşturmak adına yeni bir kampanya düzenledik. KOBİ’ler, ihtiyaçları olan tüm teknolojik hizmetleri günde bir çay fiyatına sahip olabilecek. Ayda sadece 30 TL’ye şirketlerini bulut üretkenlik platformuna taşıyarak, rekabet ve maliyet avantajı yakalayacaklar. Bu avantajlı fırsattan yararlanmak için Kobileri Office.com’a davet ediyoruz.

E5 İle Dijital Dönüşümde Yol Gösterici Olacağız

1 Aralık 2016 itibarıyla firmalara ihtiyaç duydukları katma değerli servisleri, Office 365, çözümleriyle, E5 paketi ile yeniledik. Artık daha fazla güvenlik ve analiz özellikleri sunuyoruz. İleri düzeyde siber saldırılara karşı davranış analizleri kullanarak kurumları bilinmeyen zararlı yazılım ve virüslerden koruyoruz.

Office 365, E5 paketimizle altyapınızı sadeleştiriyor, masraflarınızı azaltıyor ve çalışanlarınızı daha üretken ve güçlü bir ekibe dönüştürüyoruz. Bulut üzerindeki verilerinizle ilgili yeni onay hakları, şeffaflık ve denetim seçenekleri sunuyoruz. Power BI ile ileri düzey veri analizi desteği sağlıyor, Delve Analytics ile zamanı etkin bir şekilde yönetmenize yardımcı oluyoruz.

Özetle dijital dönüşüm sürecinde daha kararlı, güvenli ve emin adımlarla ilerlemeniz için size yol gösterici olmaya devam ediyoruz.