Geçtiğimiz Kasım ayında, ilgili etkileşimli içeriği size getiren ve popüler uygulama ve hizmetlerle güncellenen yepyeni bir deneyim olan Office 365, Connectors özelliğinin sınırlı bir ön izlemesini duyurmuştuk. Şimdi bu deneyimi size, yani Office 365 müşterilerimize sunuyoruz.

İster bir Twitter hesabını takip ediyor olun, ister Trello ile bir proje yönetiyor veya Bing ile en son haberleri izliyor olun, Office 365, Connectors önem verdiğiniz tüm bilgileri Office 365, Groups’un paylaştığı gelen kutusunda gün yüzüne çıkarır ve bu sayede başkalarıyla kolayca birlikte çalışma imkânına ve yenilikler olur olmaz etkileşime geçme şansına sahip olursunuz.

Office 365 Groups, tek bir ekip kimliği oluşturarak ve Office 365, uygulamalarının tamamı için geçerli izinler kullanıp, ekiplerin bir araya gelerek işlerini yapmasına imkân veren bir hizmet. Bir Office 365,Grubunun yaratılmasıyla otomatik olarak paylaşılan bir gelen kutusu, takvim, not defteri ve belgeler oluşturulur. Artık herhangi bir grup üyesi Office 365, Connectors ögelerini ekleyerek grubun kullanımına saniyeler içerisinde sunabilir; böylece filtrelenmiş alakalı ve ekibin ihtiyaç ve ilgi alanlarına uygun bilgileri ortak gelen kutusuna ulaştırabilir. Örneğin Connectors olarak UserVoice kullanıldığında tüm ekip pazara yeni sürülen ürün hakkındaki en yeni geri beslemeleri elde edebilir.

office 365 connectors

İzlemekte olduğunuz hizmetle ilgili her yeni etkinlikte (örneğin Salesforce fırsatına yeni bir görev eklenmesi durumunda Trello’da bir güncelleme yapılması veya PagerDuty içerisinde bir etkinliğin başlatılması) Grubun paylaşılan gelen kutusuna bir mesaj gönderilir. Bu sayede ekibinizle gelen mesajı paylaşarak üzerinde görüşebilir veya birkaç basit tıklamayla eyleme geçebilirsiniz.

office 365 connectors

Bugün kullanabileceğiniz Office 365, sayısı ellinin üzerinde ve üretkenlik, haber kaynakları, İK sistemleri, satış, proje yönetimi, pazarlama otomasyonu, eğlence, e-Öğrenme, geliştirici araçları gibi popüler uygulamaları kapsıyor. MailChimp, Asana, GitHub, Stack Overflow, Aha, Zendesk, Salesforce, Twitter ve UserVoice bunlara örnek olarak verilebilir. Ayrıca yakın bir zamanda yeni Connectors bileşenlerini çıkarmak için birçok başka iş ortağıyla birlikte çalışmalarımızı sizlere duyuracağız. Mevcut Grup gelen kutusu entegrasyonuna ilave olarak Office 365 Connectors özelliğini bireysel kullanıcıların da Office 365 deneyimlerinden yararlanabilmesi için Outlook gelen kutusuna da getirmeyi planlıyoruz.

office 365 connectors

Şirketiniz hali hazırda Office 365’e sahipse Office 365 Connectors için Outlook’u, OWA’yı veya Outlook Groups mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Office 365 Connectors genel olarak ne zaman kullanıma sunulacak?

Office 365, Connectors şu anda First Release müşterilerine sunulmaktadır; kısa bir süre sonra genel kullanıma sunulması üzere süreç başlamıştır.

Grubuma bir Connector ögesini nasıl eklerim?

Office 365, Connector bileşenleri, internette Outlook üzerinden Grubunuza ulaşarak ve gezinti çubuğunda Connectors üzerine tıklayarak eklenebilir ve yapılandırılabilir. Hoşunuza giden Connectors bileşenini bulun, Ekle üzerine tıklayın ve Connectors bileşenini yapılandırmak için yönergeleri izleyin.

Office 365 Connectors kullanımı için minimum gereksinimler nelerdir?

Office 365, Connectors, Office 365 gruplarınca paylaşılan gelen kutusuyla çalışır ve bunun için bir Office 365 iş veya okul hesabı gerekir. Bu deneyim sadece Outlook 2016 ve Outlook Web App üzerinde mevcuttur ve yakın bir zamanda iOS ve Android için Groups mobil uygulaması da desteklenecektir. Minimum gereksinimler için burayı inceleyebilirsiniz ve ayrıca mobil uygulamanın sıkça sorulan sorularına da bakabilirsiniz.

Office 365 Connectors hakkında daha fazla bilgiyi nereden alabilirim?

Office 365, Connectors hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Merak ettiğiniz her şeyin yanıtı YamJam’de

Ayrıca 14 Nisan Perşembe günü Office 365 Network saat 9–10’da (pasifik saati) / 20–21’de (milletlerarası saat) bir YamJam programı sunacak. Ürün mühendisliği ekibi üyeleri sorularınıza yanıt vermek için hazır bulunuyor olacak. YamJam’i bilmeyenler için bu etkinlik Twitter üzerindeki “TweetJam” veya Reddit üzerindeki “Ask Me Anything” (AMA) etkinliklerine benzemektedir; farkıysa Yammer üzerinde gerçekleşmesidir. Topluluğa, belli bir alanda uzmanlaşan Microsoft uzmanlarına sorular sorma ve uzmanlarla görüşme imkânı vermektedir.

Şu şekilde katılabilirsiniz:
1. Office 365 Network’e erişim talebinde bulunun. Tüm talepler olabildiğince çabuk onaylanacaktır.
2. Office 365 Groups grubuna katılın. Arama çubuğu üzerinden veya Browse Groups fonksiyonunu kullanarak bulabilirsiniz.

14 Nisan Perşembe günü saat 9’da (Pasifik saati) / 20’de (milletler arası saat) sorularınızı sormak için kaydolun, tartışmaları izleyin ve Microsoft ekibi üyeleriyle bağlantı kurun.