Yazılım Satış ve Lisanslama

Satın Alma Bölümü İçin Microsoft SAM Çalışması

SAM, şirketinizin satın alma gereksinimlerine dair bilinci artırır ve bu gereksinimleri karşılamak için yazılım satıcılarıyla olan ilişkinizi geliştirir.

Satın alma departmanında, iyi uygulanmış bir SAM planının sonucunda ortaya çıkan maliyet tasarruflarından faydalanabilirsiniz. Departmanınız, önemli ekonomik kararların birçoğunu almaktadır ve yazılım satın alımına dair belgeler ve yasal sorunların birçoğunu yönetmektedir. En yeni ve en son yazılım programları sizi genelde etkilemez ve yazılım satıcılarıyla etkili bir şekilde başetmek için gereken pazarlık ve anlaşma becerilerine sahipsinizdir. Departmanınız, etkili bir SAM planının başarısında önemli bir rol oynamaktadır.

SAM Çalışmasının Satın Alma İçin Avantajları

SAM, aşağıdakileri yapmanıza yardımcı olarak şirketinizin para tasarrufu yapmasını sağlayabilir ve departmanınızın genel verimliliği artırabilir:

  • Başarılı olmak için işletmenizin gerek duyduğu yazılım lisanslarını daha iyi anlayarak,merkezi kontrol kazanma ve tedarik süreçleri uygulama ve yürürlüğe koyma.
  • Kurumunuzun hangi yazılımlara ihtiyaç duyduğunu ve hangi yazılımları kullandığını tam olarak öğrenerek,anlaşmalar ve satıcı ilişkilerini en iyi seviyeye çıkarma.
  • BT varlıklarına ilişkin raporlama, bütçe oluşturma ve satın alma süreçlerini ve ilkelerini büyük oranda basitleştirme.
  • Mevcut ve gelecekteki iş gereksinimleri, gelecekteki yazılım satın alımları için kısa ve uzun vadeli planlama görünürlüğünü artırma.
  • En uygun toplu lisans sözleşmeleriyle harcamaları en aza indirme, Sadece kullandığınız yazılımlar için ödeme yaparak fazla satın alma riskini azaltma ve böylelikle çok fazla lisans alma hatasından kaynaklanan maliyetleri düşürme.
  • Şirketinizin yazılım amortisman değerlerini daha iyi bilerek vergi avantajlarından faydalanma.
  • Yazılım gereksinimlerinin net bir şekilde anlaşılması sayesinde maliyetleri azaltma.

Makronet