office 365 planner

Kısa bir süre önce, Office 365’te ekip çalışmasını düzenlemek için basit, görsel bir yöntem sağlayan Office 365 Planner’ı duyurduk. Planner, ekibinizin planlarını oluşturmalarını, çalışmalarını düzenleme ve atamalarını, dosya paylaşmalarını, kimin ne üzerine çalıştığı hakkında sohbet etmeleri ve ilerlemelerine dair güncel bilgi edinmelerini kolaylaştırma üzerine tasarlandı.

Bugün yeni bir haberi sizlerle paylaşıyoruz. Planner’ın önizlemesi, Office 365, müşterileri için hesaplara aktarılmaya başlandı. İlk sürüm (First release) programına katılmış olan Office 365, yöneticileri, abonelik için kullanılabilir olduğunda önizlemeyi nasıl kuracaklarını açıklayan bir e-posta alacaklar. Sistem yöneticileri gerekli adımları uyguladıktan sonra kullanıcılar, Office 365 ana sayfasından Planner’ı kullanmaya başlayabilirler. Önizlemeye katılmayı planlıyorsanız, Planner’ın geleceğini biçimlendirirken sizden yardım isteyeceğiz! Planner’ı birlikte geliştirmeye devam edebilmemiz için lütfen geribildirim ve önerilerinizi UserVoice üzerinden bize gönderin.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi Office 365 planları Planner önizlemesinin koşullarını karşılıyor?

Planner önizlemesi, şu planları kullanan ilk sürüm müşterilerine sunulmaktadır:
Office 365 Kurumsal E1, Office 365 Kurumsal E3, Office 365 Kurumsal E4, Office 365 Kurumsal E5, Office 365 Eğitim, Office 365 Eğitim E3, Office 365 Eğitim E4, Office 365 İş Başlangıç, Office 365 İş Ekstra.

Planner, Office 365, aboneliğimde ne zaman kullanılabilir olacak?

Bugünden itibaren Planner önizlemesi Office 365 İlk Sürüm müşterileri için yayınlanmaya başlanacak; uygun abonelerin BT yöneticilerinin önizlemeyi kurmak için birkaç adımlık bir işlem yapması gerekecek. Önizlemenin tüm dünyadaki İlk Sürüm müşterilerini kapsayacak yayınının önümüzdeki birkaç hafta içinde tamamlanacağını öngörüyoruz. Planner’ın genel olarak nitelikleri karşılayan tüm Office 365 ticari ve akademi müşterilerine 2016 içinde sunulmasını öngörüyoruz.

Planner, Office 365 Groups’la entegre çalışıyor mu?

Office 365,Groups, bireylerin genel ya da özel gruplarını kolayca oluşturmalarını sağlayan bir altyapı hizmetidir. Planner’da oluşturulan her yeni plan, otomatik olarak yeni bir Office 365, Grubu yaratır. Ayrıca, önceden var olan her Office 365, Grubu’na ilişkili bir plan gönderilir.