office 365 express route

Office 365’e her zaman ve her yerden kolaylıkla erişmek için tasarlanan Azure ExpressRoute, bugünden itibaren kullanıma sunuldu. Azure ExpressRoute, şirketlere Office 365’e internet üzerinden, bilinen bağlantıya alternatif olarak özel ve yönetilen bir ağ bağlantısı kurmasına imkan vermekte. Bu direkt bağlantı, müşterilere öngörülebilir bir ağ performansı, garanti edilebilen bir SLA ve ilave veri güvenliği imkânları sunuyor.

Her gün daha fazla şirket belgeler üzerinde birlikte çalışmak ve her yerden iletişim kurabilmek için Office 365 kullanmaya başladığından, kullanıcılarıyla Office 365, arasındaki ağ bağlantısına artık daha da fazla ihtiyaç duymakta. Bugün Office 365, için Azure ExpressRoute’un aşağıdaki ağ operatörleri tarafından genel kullanıma sunulmaya başlamış olduğunu duyurmaktan mutluyuz:

  • British Telecom Equinix
  • Tata Communications
  • TeleCity Group
  • Verizon

Ağınızı Office 365’e Azure ExpressRoute ile bağlanmanın yolları

Ağ yapılandırmanıza bağlı olarak, Office 365, ile ağınız arasında bir bağlantı kurmak için ExpressRoute imkânını sunan ağ operatörleriyle nasıl çalışabileceğinizi aşağıda görebilirsiniz:

– Şirketinizde zaten Azure ExpressRoute kullanılıyorsa ağ operatörünüz basit bir şekilde bu bağlantıyı sizin için açabilir. Office 365 kullanımı ilave bir ağ trafiği yarattığı için, daha fazla bant genişliği ihtiyaçlarını ağ operatörünüzle görüşmeniz gerekir.

– Bir ağ operatörü tarafından sunulan WAN bağlantıları için IP VPN teknolojisini kullanan şirketler, ağ operatörlerinden Office 365,’i WAN bağlantıları üzerinde bir düğüm olarak eklemelerini isteyebilir. Office 365 bağlantısı eklendikten sonra Office 365, hizmetleri, tıpkı bir kurum dışı veri merkezi gibi, sanki size ait WAN üzerinde yer alıyormuş gibi gözükecektir.

– ExpressRoute ayrıca büyük veya noktadan noktaya ağ bağlantılarını da destekleyebilmekte. Büyük ve geniş bir ağa sahipseniz Azure ExpressRoute’un mevcut olduğu bir eş yerleştirme tesisinde bir ağ bağlantısına zaten sahip olabilirsiniz. Azure ExpressRoute’un bağlantısı için en uygun yöntemi belirlemek üzere ağ sağlayıcınızla çalışmanız gerekir.

Office 365 için ExpressRoute hakkında buradan bilgi elde edebilirsiniz…

Sıkça Sorulan Sorular

S: Office 365, için ExpressRoute dünyanın hangi yerlerinde kullanılabiliyor?
C: Kullanıcılarınız, ağ operatörünüzün erişim sunduğu dünyanın her yerinden bağlantı kurabilir. Her ağ operatörü belirli lokasyonlardan Microsoft ağına bağlanır. Kullanıcının lokasyonundan Microsoft ağ bağlantısına ağ iletişimi sunabilirler. Bu seçenekleri ağ operatörünüzle görüşmeniz gerekir.
S: Şirketler Office 365, için ExpressRoute’u nasıl satın alabilir?
C: Office 365, için ExpressRoute’u satın almak isteyen şirketlerin bir Azure aboneliğine sahip olması gerekmektedir; şirketler bağlantı konusundaki detayları bir Azure ExpressRoute iş ortağıyla görüşmelidir.
S: Azure ExpressRoute’un bir bağlantı sunamayacağı Office 365 hizmetleri var mı?
C: Bugün Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business, Skype for Business Online, Azure Active Directory,Office 365, Video, Power BI, Delve ve Project Online’a bağlantı sunulmaktadır. ExpressRoute’un bağlantı sunamadığı hizmetler içerisinde Office 365, ProPlus kurulum dosyalarının indirilmesi, Yammer, Domain Name Service ve Content Delivery Network sunucuları yer almaktadır.

S: Azure ExpressRoute üzerinde QoS desteklenmekte midir?
C: Evet. QoS, Azure ExpressRoute for Office 365, tarafından Skype for Business Online için desteklenmektedir.
S: Microsoft, ağ performansını test etmek için araçlar sunmakta mıdır?
C: Evet. Bir dizi yeni performans testi ölçümlerinin yer aldığı yeni güncellenen Office İstemci Performansı Analiz Aracına (OCPA) sahibiz. Office 365, için ExpressRoute, kullanıcılar tarafından yaşanılan ağ performansı sorunlarına karşı bir çözüm olabilir. OCPA, Office 365 admin konsolu üzerinden buradan indirilebilir.
Microsoft, Premier destek sözleşmelerine sahip müşterilere için Office 365, Network Performance Assessment hizmetini sunmaktadır. Lütfen detaylar için Teknik Müşteri Yöneticiniz ile irtibata geçin.