wpc2014

13-17 Temmuz 2014 tarihleri arasında Washington DC’de düzenlenen Microsoft WPC (World Partner Conference 2014) etkinliği için Amerika yolunu tuttuk. Bir çok faydalı keynote ve session içeren etkinliğin ilk büyük keynote sunumunda 17.000 kişiye yukarıdaki tweetimizi gösterme şansına sahip olduk.

Cloud First, Mobile First!

Organizasyonun 3. gününde düzenlenen ikinci büyük keynote etkinliğinde Satya Nadella bulut ve mobile odaklı Microsoft vizyonundan bahsetti ve tüm iş ortaklarına transformasyon süreci ile ilgili faydalı bilgiler paylaştı. Tüm etkinlik bulut vizyonu ve bulut teknolojileri ağırlıklıydı diyebiliriz.

Bir çok sessiona katıldık ve Microsoft’un “Born in Cloud” iş ortağı olarak doğru yolda ilerlediğimizi bir kez daha anlamış olduk. Kişisel gelişim seminerleri gibi bir çok sessiona da katılma şansımız oldu. Ayrıca Office 365 ve Windows Azure ile ilgili bir çok etkinlik yapıldı.

İlk Surface 3 Pro’muzu aldık

WPC etkinlik salonunda en üst katta Surface 3 satışı yapıldı. İş ortaklarına indirimli verilen Surface 3 Pro’dan biz de bir tane getirdik.